Läänemaa kergejõustiklased võitsid Tallinnas heitevõistlustel kõrgeid kohti

Kevin Sakson.

Reedel peeti Tallinnas noorte heitjate seeriavõistluse esimene etapp. Audentese staadionil toimunud kergejõustikuvõistlustel osalesid ka meie maakonna noorsportlased. Haapsalu Kergejõustikuklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi heitjad-tõukajad näitasid väga häid tulemusi.

Naiste U20 arvestuses tõukas Haapsalu KJK sportlane Madli Rahuvarm kuuli 12.53 ja võitis sellega teise koha. Kettaheites tuli aga esikoht tulemusega 40.04. Mõlemad tulemused on sooritatud täiskasvanute vahenditega. Kuuli raskuseks on 4 kg ja kettal 1 kg.

Poiste U18 vanusegrupis võitis uue isikliku rekordiga esikoha Haapsalu KJK sportlane Kevin Sakson. Uuteks rekordnumbriteks 5 kg kuuliga on nüüd 17.69. Kettaheites andis neljanda koha 1,5 kg kettaga heidetud 40.63.

Sama klubi sportlane Kristo Simulask heitis 1,75 kg ketast 43.89. See andis M U20 arvestuses neljanda koha. Odaviskes tuli meeste 800-grammise odaga visatud tulemuseks 53.22. Mõlemad on noormehe isiklikud rekordid.

Väga tubli oli ka Virtsu kooli kaheksandas klassis õppiv Läänemaa KJK sportlane Kaaro Saatmäe. Sel nädalal Lihulas isikliku rekordi kettaheites 41.95-le viinud sportlane tegi hea võistluse ka Tallinnas. Poiste U16 vanuserühmas tuli kolmas koht tulemusega 39.55. Selles vanuses heidavad noormehed 1 kg ketast.

Noorte heitjate seeriavõistluse II etapp toimub Tallinnas 17. mail.