Riik tahab Haapsalu raudteetammi ettevõtjatelt tagasi osta

Eesti Raudtee lõpetas 1995. aastal reisirongiliikluse Haapsalu ja Riisipere vahel ning raudtee müüdi koos tammiga maha, nüüd aga peaks riigi raudteefirma selle majandus- ja taristuministri hinnangul tagasi ostma, kirjutab Postimees.

Riik eraldas äsja kaheksa miljonit eurot selleks, et veel tuleval aastal taastada Riisipere ja Turba aleviku vaheline rongiühendus. Selle summa sees on majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni sõnul ka raudteetammi riigile tagasi ostmine.

Ministri kinnitusel oleks mõistlik taastada raudteeühendus Haapsaluga kahes etapis – esimene on 6,3-kilomeetrine Riisipere-Turba lõik, ent Haapsaluni jääb sealt veel 46,6 kilomeetrit.

“See rahastamisotsus peaks tulema pärast 2019. aasta riigikogu valimisi,” lausus Simson. “Olen kohtunud nii Eesti Raudtee kui ka Elroni esindajatega ja kõige mõistlikum on teha elektriraudtee. Siis saab kasutada samu elektrironge, mis sõidavad praegu 12 korda päevas Tallinnast Riisipereni.”

Niisiis soovib majandus- ja taristuminister, et raudtee ei päädiks Turbas, vaid jõuaks Haapsaluni ja ideaaljuhul ka Rohukülani läänerannikul, kust hiidlased saaksid edasi praamile jalutada. Hiiumaal on elanikke 8000 inimese ringis.

Pikemalt loe Postimehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.