Martin Reim mängib Vatlas laupäeval lastekaitsepäeva jalgpalliturniiril

Laupäeval, 27. mail algusega kell 11 täitub Vatla mõisapark taas noorte spordilastega. Juba kümnendat aastat toimub Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldusel lastekaitsepäeva jalgpalliturniir.

Just nii tähistavad selle piirkonna spordilapsed koos oma emade-isadega sportlikult lastekaitsepäeva. Selle spordipäeva kaudu soovivad korraldajad esile tuua laste tähtsust, nende turvalist lapsepõlve, kutsuda oma lastega sportima emad, isad, vanaemad, vanaisad. Nii on see kõik need aastad olnud.

Ja lapsed saavadki sellel päeval mitte ainult osa turniirist, vaid palliplatsil peetakse üks jalgpallilahing oma vanematega, toimub perede löögivõistlus ja palju muud huvitavat. Kavas on muusikalised etteasted.

Igal aastal on lastekaitsepäeval olnud turniiri lööklause. Sellel aastal on selleks “Vatla kool – spordi kool”. Just nii on soov avaldada austust sügisel uksed sulgevale tublile spordikoolile.

Selle jaoks avatakse turniiril Vatla kooli spordiajaloost ka näitus. Samuti tuuakse lastele vaatamiseks Vatla laste võidetud diplomid, medalid, karikad.

Kooli kauaaegsed õpetajad annavad ülevaate, kuidas vanasti selles koolis sporti tehti. Laste kõhumurede eest hoolitsevad Vatla kooli kokatädid.

Sellel päeval on aga Lõuna-Läänemaa jalgpalliperele eriline kingitus. Noortele sportlastele ja tublile kogukonnale sõidab külla Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim.

Eesti koondises 157 mängu kirja saanud jalgpallikoondise peatreener mängib umbes sama suure elanikkonnaga külas sealsete lastega.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.