FOTOGALERII: Vatlas austati jalgpalliturniiriga sealset kooli

Laupäeval toimus Vatla mõisapargis järjekorras 10. Lõuna-Läänemaa noorte lastekaitsepäeva jalgpalliturniir. Juubeliturniiri tegi eriliseks see, et sel aastal sportisid lapsed kohaliku kooli auks.

This slideshow requires JavaScript.

Uksed sulgev väikekool sügisest enam õpilasi vastu ei võta. Just nii, ühe toreda spordipäevaga tegid lapsed üle kogu Lõuna-Läänemaa väärikale spordikoolile tugeva aplausi.

Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir pakub igal aastal selle piirkonna lastele mitmeid tegevusi. Lisaks tavapärasele jalgpalliturniirile, kus mängivad külade võistkonnad, saavad noored sportlased end proovile panna paljus muuski. Eriline on just see, et lapsed saavad spordiemotsiooni, sportides koos oma vanematega.

Kõmsi, Lihula, Virtsu, Massu ja Vatla külade lastest moodustatud võistkondadega peeti maha vägev jalgpalliturniir. Näiteks kõige nooremad spordimehed platsil olid 6-aastased Kõmsi ja Massu poisid.

Selle jalgpallipäeva eesmärk ei ole selgitada välja turniiri parim, vaid see, et lapsed tunnevad ennast väljakul rõõmsalt ja turvaliselt. Ja nii kõik ka oli. Kui mõnel tõsisel spordimehel jäigi mängudest natuke okas hinge, siis oli ka sellele mõeldud. Tõelise rõõmu tõi laste nägudele see, kui nad astusid jalgpallimängus vastu oma isadele-emadele. Tervelt 23 lapsevanemat asusid platsile. Palliga olid osavad nii lapsed kui ka vanemad. Ja sõbralikult 1:1 viiki ka lepiti.

Peeti ka erinevaid löögivõistlusi. Tütarlaste löögivõistluses oli täpsem Helena-Triin Toodu Massu külast. Poiste võistluses selgus osavaim alles pärast viiendat ringi, siis napsas Geron Noor esikoha.

Siis said ka lapsed käe kõrvale võtta oma emad-isad. Toimus perekondade löögivõistlus. 21 perekonda asusid penaltijoonele. Reeglid olid sellised, et tabama pidid mõlemad, nii laps kui ka vanem. Perekond Idvani Virtsu külast sai sellega ka hakkama. Suurt elevust pakkus võistlus aga kõigile.

Igal aastal on meie spordipäeva külastanud Eesti tippjalgpallurid. Tänavu oli aukülaliseks oodatud ja planeeritud Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim. Viimasel hetkel pidi ta kahjuks meie kutsest loobuma. Kuid tema soojad soovid ja tervitused said meie lastele autasustamisel läbi väärikate auhindade edasi antud.

Lisaks sündmustele pallimurul pakkus vaat et kõige suuremat uudishimu mõisa ette pandud näitus Vatla kooli spordiajaloost. Uskumatult põhjalikult olid selle koostajad eesotsas Triin Varega selle ette valmistanud.

Uudistajad said näha sadu diplomeid, medaleid, karikaid ja ajalehtede väljalõikeid. Erinevate võistluste diplomitelt vaadatud tulemused tekitasid suurt aukartust.

Seda kõike jälgides jäi justkui aeg seisma. Kuidas ja millise tahtega tehti siis sporti! Õnneks näitavad sellised spordipäevad, eriti väikestes kohtades, et meil jätkub veel spordilapsi ja nende vanemaid, kes seda teha tahavad.

Päeva lõpus ootas kõiki osalejaid koolis maitsev lõunasöök. Tehti ühispilt ja tunti üksteisest rõõmu.

Suur tänu kõigile abilistele!

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.