Läänemaal kutsuti nädalavahetusel päästjaid appi kahel korral, Pärnus leiti jõest naise surnukeha

29. mail kell 1.32 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalus Tamme tänaval. Teataja sõnul töötas ühes korteris suitsuandur ning ukse lukuaugust oli tunda kärsahaisu. Päästjate saabudes tuli korterielanik uksele ning selgus, et toit oli jäänud pliidile ja kõrbes. Päästjad tuulutasid koridori ning tube.

26. mail kell 20.18 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Noarootsi valda Aulepa külla. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ja puhastasid sõidutee.

Pärnumaa

26. mail kell 23.35 teatati häirekeskusele, et Pärnus Vana-Saugas leiti jalakäijate silla alt jalanõud. Sündmuskohal alustasid päästjad otsingutöödega jõest ning kell 23.59 leiti veest vanema naise surnukeha.

27. mail kell 20.36 teatati häirekeskusele tulekahjust Vändras Vanal tänaval. Teataja sõnul põles vana katlamaja. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et hoones põles tekk. Tulekahju likvideeriti kell 20.45.

27. mail kell 9.12 teatati häirekeskusele, et Pärnus Vahe tänaval valati korteri kanalisatsiooni torru puhastusainet, mis hakkas kihisema ja tossama. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et tegemist ei olnud ohtliku reaktsiooniga ja aitasid kööki laiali voolanud vedeliku kokku koguda ning tuulutasid ruume.

27. mail kell 1.51 käisid päästjad kustutamas järelvalveta lõket Pärnus Kalevi puiesteel. Lõke oli tehtud maja varemetele.

Saaremaa

28. mail kell 16.35 sai häirekeskus teate tulekahjust Pöide vallas Sundimetsa külas. Teataja sõnul oli kahekordne elumaja suitsu täis. Päästjad sisenesid kohale jõudes suitsu täis majja ning avastasid, et põles elektripliit ja seinal olev elektrikilp. Tuld olid võtnud ka diivan ning klaver. Tulekahju kustutati kell 18.08. Tulekollete leidmiseks võeti lahti veidi vahelage. Maja sai suitsukahjustusi. Suurema ja tõsisema õnnetuse hoidsid ära majas elavad lapsed, kes koju jõudes avastasid, et kodus suitsuandurid töötavad ning hoone on suitsu täis. Nad lahkusid kiiresti kodust ja kutsusid kiiresti abi.

26. mail kell 16.26 teatati häirekeskusele, et Kuressaares Sinilille bussipeatuses on maha voolanud kütus umbes 100 meetrisel lõigul. Päästjad katsid reostuse liivaga.

Raplamaa

28. mail kell 20.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Loone külas. Teataja sõnul põles mets. Päästjate saabudes selgus, et põles metsaalune pinnas umbes 2 hektari suurusel alal. Tulekahju kustutati kell 23.31.

28. mail kell 19.55 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Salutaguse külas. Teataja sõnul põles mets. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et põlesid kaks hakkepuiduhunnikut. Kell 1.30 tulekahju kustutati. Põles kaks oksahunnikut, 30 meetri ja 100 meetri piikused. Kahjustada sai umbes 300 ruutmeetri ulatuses metsaalust ja 200 ruutmeetri ulatuses viljapõldu.

26. mail kell 19.02 teatati häirekeskusele tulekahjust Kehtna vallas Lau külas. Sündmuskohal selgus, et põles umbes kolme meetrise läbimõõduga lõke ning kulu. Tulekahju kustutati kell 20.01.

26. mail kell 18.45 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Loone külas. Teataja sõnul nägi ta metsa tagant paksu, tumedat suitsu. Mis põles, seda ei osanud ta öelda. Päästjad selgitasid välja, et põles mets umbes 1000 ruutmeetrit metsaalust. Päästjad piirasid tulekahju sisse ning kustutustööd lõpetati kell 23.58. Kokku põles pea 2 hektarit maastikku.

26. mail kell 17.43 sai häirekeskus teate tulekahjust Kohila vallas Pukamäe külas Ristiku tänaval. Teataja sõnul põles võsa. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.

26. mail kell 15.33 teatati häirekeskusele kulupõlengust Juuru vallas Järlepa külas Tammemäe tänaval. Päästjad likvideerisid umbes viie ruutmeetri suuruse metsaaluse põlengu.

Lääne-Eesti pommigrupp

27. mail leiti Torgu vallas Hänga külas raiesmikult saksa päritolu miinipildujamiin. Kuna miini sütik oli vigastatud, kahjutustasid demineerijad miini leiukohas.

27. mail leiti Salme vallas Tiirimetsa külas II Maailmasõjas langenud sõdurite säilmete ümbermatmise käigus vene päritolu sütikuta miinipildujamiin. Miin kahjutustati hävituskohas.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.