Lääne-Nigula lastele korraldati põnev perepäev

Kaitseliidu Lääne malev sai kevadel kutse korraldada ühiselt Lastekaitse perepäev Lääne-Nigula valla lastele. Kutsujaks oli MTÜ “Kehale ja Vaimule” ning Taebla noortekeskus. Ühiste jõududega ja korralikult korraldatud üritus toimus Taebla kultuurimajas ja selle ümbruses 3. juunil.

Ürituse korralduslikud avasõnad ütlesid MTÜ „Kehale ja Vaimule“ juhatuse liige Riina Kopti ja Kaitseliidu Lääne maleva teavituspealik Heiki Magnus. Lääne maleva nimel kõneles malevapealik kolonelleitnant Rasmus Lippur.

Ilus ilm soosis üritust, meie tegemisi oli vaatamas ja kuulamas palju rahvast. Lapsi sai nimekirja 92, lapsevanemaid oli nimekirjas 26 ja meie töömeeskonda kuulus 18 aktiivset liiget.

Lapsed olid jagatud rühmadesse, igal rühmal vastutav rühmavanem – õpetaja, huvijuht või lapsevanem. Oli ka neid, kes külastasid päeva ja jalutasid koos lastega töötoad läbi, kuid rühmadesse end registreerinud.

Lastekaitsepäeva ürituse heaks moodustasime kaheksa töötuba-õppeklassi. Nendest seitsmes juhendasid vabatahtlikud Kaitseliidu ja Naiskodukaitse liikmed, kaheksas oli batuudituba, kus oli üles seatud kolm erinevat õhkbatuuti lastele. Meie vabatahtlikud liikmed toimetasid kultuurimajas ja  selle ümbruses, nende põhisõnumiks oli kodutütreks, noorkotkaks, naiskodukaitsjaks või Kaitseliidu liikmeks olemise olulisus.

Tehnika tutvustuses andis Aksel Heidemann põgusa ülevaate Kaitseliidu masinapargist ja tutvustas lastekaitsepäevale toodud autode iseärasusi. Lastel ja nende vanematel oli hea võimalus autodega tutvust teha, sobitada end sõjamasina rooli taha ja proovida ka kasti või kongi ronida.

Avatud oli õppeklass, kus tutvumiseks üles oli seatud Kaitseliidu põhiline relvapark. Oma ala asjatundja Tiit Lints näitas ning rääkis relvadest ja vastas laste ja lastevanemate arvukatele küsimustele.

Kultuurimaja pargis tutvustasid kaitseliitlase varustust üksikasjalikult Taavi Meister ja Kaspar-Joonas Laurmann. Lapsed ja nende vanemad said olulisi teadmisi, said proovida sõduri seljakoti, kiivrit, rakmete sobivust ja raskust. Kaitseliidu Lääne maleva veoautoga Mercedes Benz tehti ka väike ringreis Taeblas. Tegemist on kaitseliitlaste veoks kohandatud veoautoga, mille tendiga kaetud kastis asjakohased istmed. Meeldejääva sõdurisõidu tegi lastele ja rühmavanemale Siim Jeeberg.

Väliköögi tegevusi tutvustasid Lääne maleva välitoitlustuse oma ala asjatundjad naiskodukaitse liikmed Julia Sirkel ja Kaja Puusepp. Nemad valmistasid lastega sõduri kuivtoidupakist korraliku lõuna. Toit sai maitsev, sõid lapsed ja lapsevanemad ning ka korraldustoimkonna liikmed.

Kultuurimaja pargis oli üles seatud maastikumängu rada. Rajale minnes said lapsed endale „uued näod“ ja enamik lapsi läks ka päeva lõpul koju militaarsete näomaalingutega. Maastikumängul oli mitu huvitavat takistusrada. Oli ka mälu- ja nägemise „laud“, kus lapsed pidid lühikese ajaga suutma meelde jätta võimalikult palju Kaitseliiduga seotud esemeid ja neid pärast loetlema. Põneva maastikumängu valmistasid ette ja viisid läbi Anne Kull ja Evelin Poks.

Teadmisi Kaitseliidust, Naiskodukaitsest, kodutütardest ja noorkotkastest küsis viktoriin Taebla kultuurikeskuse ees NKK Risti jaoskonna telgis. Hariva viktoriini tõid lastekaitsepäevale Anne Rehkalt, Rita Lai ja Eha Grossev. Lastekaitsepäeval Taeblas tagas turvatunnet Haapsalu politseijaoskond, tiim oli koossseisus Margus Kleeman, Maiko Sirts ja Riho Kuusklaid.  Korraldusliku poole eest hoolitsesid veel Kersti Koiduste Taebla noortekeskusest ja vabatahtlik Marek Korpe.

Toreda päeva lõpetasime ühiselt Taebla kultuurikeskuse saalis. Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus pidas ürituse lõpukõne ning tänas päevast osavõtjaid ja päeva korraldustoimkonna liikmeid. MTÜ Kehale ja Vaimule ning Taebla noortekeskuse nimel anti üle kaunid tänukirjad päeva korraldajatele.

Naiskodukaitse Risti jaoskond tänas lapsi viktoriini telgis aktiivsuse eest ning kinkis igale rühmale suure šokolaaditahvli.

Oli õnn ja rõõm korraldada ühiste jõududega meeldejääv perepäev Taeblas!

Korraldustoimkonna nimel,
Heiki Magnus
Kaitseliidu Lääne maleva teavituspealik

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.