Kolmapäeval esitletakse raamatukogus Hardo Aasmäe artiklite kogumiku

Kolmapäeval, 7. juunil kell 17.30 esitleb Hardo Aasmäe tütar Õie-Mari Aasmäe Haapsalu raamatukogus artiklite kogumikku “Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed”, kuhu ta on kokku kogunud oma isa ligi 30 aasta jooksul ilmunud artiklid.

“Hardo Aasmäele (1951-2014) meeldis ennast tihti kutsuda tähelepanelikuks loodusvaatlejaks. Ja olgem ausad, seda ta ka oli. Tema loodus lihtsalt oli pigem inimloodus, kuigi ta ei öelnud kunagi ära heast võimalusest analüüsida isalõvi käitumist,” on kirjutatud raamatu tutvustuses.

Kogutud artiklid on valitud sellised, et need oleks ajatud ja aitaks meil paremini mõista, mis tänapäeva maailmas toimub. Need artiklid on kuskil kunagi ilmunud, aga nende kõigi kättesaamine ei ole nii lihtne.

Raamatus on kokku 27 artiklit, esimene on muinasjutt (kirjutatud aastal 1987), mis väga hästi ilmestab kunagist, õnneks praeguseks lagunenud riigikorda ning viimane on artikkel, mille Hardo Aasmäe kirjutas oktoobris 2014, natuke vähem kui kaks kuud enne oma surma.

Kõigi artiklite juures on ka kommentaarid, mis räägivad artikli sünniloo või kirjeldavad tolleaegset olukorda võrreldes praegusega. Kommenteerijad on: Andres Kollist, Kaur Kivirähk, Sven Kivisildnik, Toomas Kümmel, Kalev Stoicescu, Indrek Kuus, Tarmo Teder, Anto Liivat, Kaarel Kaas, Jüri Pino ja Priit Simson. Toomas Kümmel on ka kolmapäeval Haapsalus kohal.

Liina Valdre

Avalehe foto: Vaba Tallinna Kodanik

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.