Reklaamtekst: Laenu võtmine suviste pidustuste tarbeks – on see mõistlik?

 Reklaamtekst 

Nüüd, kus puud on juba kaunilt rohelised, grillid on talvekodust välja toodud ning puhkuseaeg on silmapiiril terendamas, on paljudel mõttes suvised tähistamised, peod ja muud tegevused.

Selgelt võib see kõik olla rahakotile üpris kulukas, mistõttu ei saa salata, et tekivad mõtted laenu võtta. Kas selline mõte tuleks juba eos maha matta või on siiski olukordi, kus väikene laenusumma kuluks marjaks ära mõnusa puhkuse veetmiseks? Laen247 portaal annab paar näpunäidet selliste olukordade tarbeks.

Laenu võtmise rusikareegel ütleb, et laenu ei tohiks kunagi võtta niisama hetkeste emotsioonide ja ihade täitmiseks ega ka selleks, et pidutseda. See on kahtlemata tõsi – nii tekitad endale lihtsalt kuluka koorma, millest ei ole sugugi pikas perspektiivis kasu. Laenusoovi peetakse õigustatuks eelkõige siis, kui on vaja soetada mõni tarbeese või teostada praktilisem eesmärk, näiteks investeerida raha haridusse või tervisesse.

Ajal, mil laenuvõtjaid hirmutatakse n-ö halva otstarbega, võib tekkida tunne, et ehk ei tohikski võtta laenu, kui on soov midagi muud ette võtta. Päris nii see tegelikult aga ei ole.

Vastutustundlikuks laenamiseks on kõige olulisem mõista seda, et laen on reaalne finantskohustus ning seda raha ei tasu tuulde lasta ega niisama ära kulutada tühja-tähja peale. Nii kulmineerub laenu võtmine lihtsalt hilisema kibeda kahetsusega ja rõõmu ei ole tehtud ostudest sugugi kauaks. See aga ei tähenda, et laenuvõtt oleks piiritletud tarbeesemete ostmise või muu taolisega.

Suvel on paljudel peredel ees puhkuseaeg, laste koolilõpetamine ja muud tähtpäevad, mis kõik napsavad oma osa rahakotist. Kui on ees mõni oluline sündmus või on soov korraldada lihtsalt unustamatu tähtpäev. Alati ei pruugi olla olemas vajalikku summat ning sel puhul tulebki appi paraja summaga laen.

Ehkki sisuliselt on tegemist lõbutsemise jaoks mõeldud laenuga ehk laenu otstarve on tähistamine või pidutsemine, on olukord teine, kui su eesmärk ei ole raha lihtsalt n-ö „maha juua“, vaid soovid luua perele unustamatud hetked. Näiteks on väga hea laenu otstarve koolilõpupeo korraldamine – laps lõpetab teatud kooliastme ju siiski vaid kord elus.

Tähtis on laenu võtmisel jääda mõistlikkuse piiridesse ehk laenata vaid nii palju, kui on hädasti juurde vaja ning mitte priisata, st kui sa ei osta muidu peolaual 50-eurose kilohinnaga sinki, siis ei tohiks seda teha ka laenuraha eest. Kui laenad raha sellise otstarbe jaoks, pead eriti hoolikalt hindama rahakotti ja eelarvet ning võtma pigem pisema laenu, vältimaks, et hiljem laen sind koormama hakkab.

Lõhki laenamist saad vältida eriti tõhusalt siis, kui koostad enne laenu võtmist täpse eelarve – pane kirja kõik võimalikud kulutused, mis pead tegema ning mille jaoks on lisaraha vaja ja võta laenu üksnes selle summa ulatuses.

Isegi, kui laenu otstarve on mõnusa aja veetmine ja peo korraldamine, ei tähenda see, et tegemist oleks kuidagi halvema otstarbega kui uue teleka või diivani hankimine. Halb laenuotsus on otsus, mis on vastu võetud rutakalt ja arvestamata oma maksevõimekust.

Kui oled veendunud, et soovitud pisike laenusumma ei käi sulle üle jõu ning see oleks hea lahendus, on järgmiseks sammuks laenuvõrdlus.

Laenuvõrdluse abil saad näha täpsemalt kõikide Eesti laenuturul olevate laenufirmade pakkumisi, saad võrrelda intresse ning üldist kulukust ja leiad kõige soodsama variandi, mis aitab sul suvepuhkust nautida täiel rinnal ning tagab, et sa ei pea muretsema rahanappuse pärast.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.