Haapsalu vehkleja Carmen-Lii Targamaa pälvis Tulevikutalendi stipendiumi

2017. aasta Tulevikutalendid.

Selgusid “Tulevikutalent 2017” konkursi võitjad ja stipendiumisaajad, kelle hulgas on tänavu ka Haapsalust pärit 15-aastane vehkleja Carmen-Lii Targamaa.

Maxima poolt korraldatava õpilaste stipendiumikonkursile Tulevikutalent 2017 laekus kokku 313 taotlust, mille seas oli kolm avaldust Lääne maakonna noortelt. Kõikide taotlejate seast valis žürii 12 kõige andekamat noort, kes lisanduvad varasematel aastatel talendistipendiumi ja -tiitli pälvinud 137 noorele.

Esikoha stipendiumi suurus on 1500 eurot ning teise ja kolmanda koha oma vastavalt 1000 ja 500 eurot.

Konkursil sporditalendi 500-eurose stipendiumi pälvinud Carmen-Lii Targamaa on 15-aastane Haapsalu põhikooli õpilane, kelle huvialaks on vehklemine. Neiu sõnul tõstab see spordiala temas enesekindlust ja tahtejõudu, kuid mis põhiline – teeb õnnelikuks.

Vehklemine köidab noort sportlast kõige enam sellega, et on taktikaline ala ja kõik oma tegevused tuleb hoolikalt läbi mõelda. Carmen-Lii hinnangul ei ole suures spordis konkureerimine lihtne, pikk hooaeg kärbib tahtejõudu ning suurimaks takistuseks võivad saada vigastused ja enesemotiveerimine. Õnneks on tüdrukul väga toetavad lähedased ning raskeid aegu aitab ületada ka see, kui Carmen-Lii mõtleb oma saavutustele.

Lähitulevikus tahab Carmen-Lii kvalifitseeruda noorteolümpiale, mis toimub Buenos Aireses ja suureks unistuseks on pääseda juba päris olümpiale.

Kõige uhkem on noor vehkleja oma saavutuse üle maailmameistrivõistlustel, kus saavutas 13. koha, Euroopa karikaetapilt võeti aga võistkondlik esikoht.

Carmen-Lii saavutuste hulka kuuluvad individuaalselt võidetud 3. koht Põhjamaade juunioride meistrivõistlustel, 1. koht Eesti juunioride meistrivõistlustel, lisaks on ta edukalt esindanud Eestit mitmel Euroopa kadettide karikaetapil ning saavutanud võistkondlikult poodiumikohti erinevatel rahvusvahelistel võistlustel. Möödunud aastal valiti Carmen-Lii Läänemaa parimaks noorsportlaseks.

Stipendiumiraha kasutaks Carmen-Lii enamjaolt spordilaagritele, välisvõitlustele ja ravikuludele. Tänu stipendiumile saaks ta enda hinnangul käia rohkem välisvõitlusel ja saada kogemusi, mis aitaksid edasi arengus ja pisut lähemale oma unistusele.

Läbi aastate on noorte seas kõige suurema kandideerijate arvuga olnud spordi- ja kultuurikategooria, kuhu ka tänavu laekus neljast kategooriast kõige enam avaldusi. Tihedaima konkurentsiga spordi- ja kultuurivaldkonnale järgnevad ettevõtlikkuse- ja teadustalendid.

Kõige suuremat aktiivsust on talendikonkursil üles näidanud maakonnakeskuste koolide 5.-12. klasside õpilased. Suurim hulk avaldusi jõudis hindamisele Harjumaalt, Ida-Virumaalt ja Tartumaalt.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.