Marju Lauristin värskes Maalehes: meie ühiskond on vanade inimeste suhtes ikkagi väga karm

Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin kavatseb sügisel naasta europarlamendist Tartusse. Ta tahab ülikoolilinnas ajada nii digiasja kui ka eakate asja. Lauristin tõdeb intervjuus Argo Ideonile, et tunneb oma kontidega, mis tähendab olla tänases ühiskonnas vana inimene.

MAALEHE INIMKATSE: kas Ida-Virus võib NATO-st rääkides löömaks minna?

Milline on Ida-Virumaa venelaste reaalne meelsus? Kas sõna NATO ajab venekeelsel inimesel harja punaseks ja kisub käe rusikasse? Kas NATOsse kuulumist Eesti puhul hinnatakse või põlatakse? Kas NATO on tõesti tabuteema, millest iitsatanu saab pasunasse? Rein Sikk käis sealsete inimestega NATO teemal rääkimas.

Erakordne arheoloogiline avastus Vastseliinast!

Märtsis tuli Vana-Vastseliinas palverändurite maja ehitamisel päevavalgele ühishaud, millesse maetud inimesed on tapetud erakordselt julmalt. See on üsna haruldane leid. Maaleht käis leide kohapeal uurimas.

Rahvast nörritab kava lõpetada postkontorites lehemüük

“Igas kuus käin siit mõnda mind huvitavat väljaannet ostmas – kas ma pean nüüd nende pärast hakkama linna sõitma?” kurdab Põlvamaal Vastse-Kuuste postkontori lähedal elav Lia Rootslane Maalehele.  Omniva kaubamärgi all tegutsev riigifirma Eesti Post põhjendab perioodika üksikmüügi lõpetamist vähese nõudlusega, mis ei too neile tulu.

Seakatk on vallutanud pea kogu Eesti

Teadmine, et tappev taud jääb Eestisse aastateks, on asjaosaliste jaoks muutnud algse lahingus eesliinil oleku tunde igapäevaseks rutiinseks tegevuseks, mille lõppu pole veel näha. Maaleht avaldab kaardi kõigi leitud katkujuhtumitega.

Mis saab sajast tühjaks jäävast vallamajast?

Omavalitsuste ühinemise käigus jääb üle Eesti tühjaks sadakond vallamaja. Kuigi nende saatus on enamasti jäetud uute volikogude otsustada, on ärksamad kogukonnad asunud juba neile otstarvet otsima. Maaleht uuris, millised on võimalused.

Riisitest – mõni on pehme, teine krõmpsub hamba all

Maaleht katsetas, kas kilekotikesse pakitud riisi saab tootjate näpunäidete järgi ka söömiskõlblikuks keeta. Pärast seda, kui kolleeg kurtis, et järjekordselt jäi riis pakendil toodud keetmisaja järel kõvaks, võtsime asja praktikas uurida. Valisime testimiseks 10 erisugust riisi.

Ida-Viru pöörab senise sünge pahupoole seiklusteks maa all ja maa peal

Seiklusmaakonnaks pürgiva Ida-Viru turismimagnet on tunamullu põhjaliku tervenduskuuri läbinud Eesti Kaevandusmuuseum, millest Tallinna järel on saanud Põhja-Eesti kõige enam külastajaid koguv vaatamisväärsus. Maaleht käis uurimas, milliseid võimalusi pakub Ida-Virumaa suvel reisimiseks.

Eesti esimene tööstusnäitus: automobiilist ja rehepeksumasinast lõhnaõlideni

Üheksakümmend viis aastat tagasi avatud Eesti esimene tööstusnäitus püüdis anda uue hingamise sõjas ja revolutsioonis laastatud majandusharule. Alo Lõhmus kirjutab, mida Eesti tööstus toona pakkus.

Raamatusari:

Sellel nädalal on koos Maalehega müügil raamat „Lydia Koidula. Elu ja aeg“. Raamatu kohta saab lugeda siit.

Pikemalt loe Maalehe paber- või digilehest

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.