Laupäeval kihutatakse Kiltsi lennuväljal üle 350 km/h

 

Aleksandr Ljahhi Nissan Skyline. F: Marek Potti

Laupäeval, 10. juunil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistluse HRX One Mile Challenge 2017 esimene etapp. Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ühe miili (1609 m) distantsil.

Võistlusele on registreerunud 83 osalejat ja tõenäoliselt ületab Eesti rekordimees Aleksandr Ljahh oma varasemat tippmarki 350 km/h, sest tema juhitav Nissan Skyline GTR on talve jooksul ehitatud enam kui 1500-hobujõuliseks. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale.

Võistlussõidud algavad kell 12.30, pilet pealtvaatajaile maksab 6 eurot, alla 12-aastased lapsed tasuta. Pealtvaatajate vahel loositakse välja auhinnad. Lisainfo: www.onemile.ee.

One Mile Challenge on Baltikumi kiireim autospordivõistlus, mis pakub kiirusejanustele turvalist ning seaduslikku võimalust enda ja oma auto võimeid proovile panna. Võistlus on heaks kiidetud Maanteeameti poolt ning toetab eesmärki viia kihutamine tänavatelt turvatud võistluskeskkonda.

Indro Päll
One Mile Challenge peakorraldaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.