Läänemaa haiglas suri ilmselt mürgist metanooli joonud mees, teine mees on ravil

Esmaspäeva hommikul suri Läänemaa haiglas 57-aastane mees, kes toimetati sinna eelmisel õhtul tugevas joobeseisundis. Esialgsetel andmetel on tegemist metanooli mürgistusjuhtumiga. Politsei tuvastab võimalikku salaalkoholi müügikohta ja hoiatab inimesi kahtlast päritolu vägijookideeest.

11. juunil sai Häirekeskus Vormsi vallast teate, et 57-aastasel mehel esinevad rasked alkoholijoobe tunnused ja ta vajab meedikute abi. Kiirabi toimetas mehe pühapäeva õhtul Läänemaa haiglasse erakorralise meditsiini osakonda, kus mees järgmise päeva varahommikul kahjuks suri.

Esmaspäeval toimetati sarnaste joobetunnustega Vormsilt haiglasse veel teinegi samas seltskonnas viibinud mees, kes seni haiglaravil viibib.

Politsei asus kohe selgitama juhtunu asjaolusid ning praeguseks on teada, et pühapäeval õhtul tarbisid kaks meest ja üks naine seni tuvastamata vedelikku.

Haapsalu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Indrek Tohter sõnas, et tundmatut päritolu alkoholi ostes ja tarbides ei saa mitte kunagi kindel olla selle kvaliteedis, ohutuses tervisele ega tegelikult üldse selles, mis vedelikuga tegu on. “Vaid korrektselt maksumärgiga tähistatud alkohoolsete jookide puhul võib kindel olla, et tegemist pole muuks otstarbeks mõeldud vedelikega, mis võivad kaasa tuua pöördumatuid tervisekahjustusi või surma,” sõnas Tohter.

Talituse juht kutsub üles kõiki, kel on infot võimalike salaalkoholi müüjate kohta anda sellest politseile teada hädaabinumbril 112.

Kõik juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus. Menetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

6 Responses to "Läänemaa haiglas suri ilmselt mürgist metanooli joonud mees, teine mees on ravil"

 1. uskmatu+toomas   13. juuni 2017 at 18:09

  Ei taha kedagi süüdistada aga mitu halba kokkusattumist-pühapäeva õhtu,joobnud inimene jne..Magab kaineks vaatame !!!
  Kui samamoodi satub mingite sisemiste suurte valudega kaine inimene haiglasse siis valuvaigistid peale ja kui järgmine hommik elus siis vaatame.
  Ma ei taha süüdistada arste aga väike maakonna haiglal polegi tegelikult rohkem võimalusi .

  Vasta
  • Triin   14. juuni 2017 at 09:43

   Nõus. Ma paraku arvasin ka kohe, et Haapsalu haigla arstid ei tegutsenud selles olukorras vastavalt. Kurb, aga tüüpiline! Minu isa taheti insuldiga kiirabist koju saata: “Olete ületöötanud!”. Hommikul vahetus valvearst ja see röögatas kohe, et auto valmis ja TALLINNA!

   Vasta
 2. mass   13. juuni 2017 at 21:51

  tõstke aktsiisi veel, oskaks vaid selle peale öelda

  Vasta
 3. kõik ok   14. juuni 2017 at 12:06

  mass,1 juulist tõstetakse

  Vasta
 4. Aga   16. juuni 2017 at 12:35

  Aga võiks ju küsida,kust see mürgijook välja ilmus ? Jaanipäev kohe käes,nagunii juuakse kõike mida saab,ilmselt on liikvel veel sedasamustki…

  Vasta
 5. Kodanik   27. juuni 2017 at 08:05

  Seal Haapsalu haigkas toimub igasugu imelikke asju. Kül ei osata vanemaid inimesi ravida. Ja käiakse loomadega salaja röntgenis.

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.