Lihula Liivakuningas 2017 on Martin Loorits

Kaheksa vaprat veterani. Keskel punase nokamütsika võitja Martin Loorits. F: Reigo Vänt

Laupäeval toimus Lihulas rannavõrkpalliturniir, kus selgitati välja Lihula Liivakuningas 2017.

Alates 2002. aastast kohaliku võrkpallitreeneri Aivar Pärnpuu eestvedamisel peetud turniirid on igal aastal olnud osavõturohked ja väga pingelised. Aastatel 2010 ja 2011 turniiri ei toimunud.

Selle aastal toimus aga turniir veteranidele. Osaleda said võrkpallisõbrad, kel eluaastaid 40 ja rohkem. Väga palav ja päikeseline ilm veteransportlasi ei soosinud, kuid just nemad on spordimehed, kes pisiasjadest välja ei tee.

Liivakuninga võrkpalliturniir on võistlus, kus iga mees mängib enda eest. Selleks loositi kaheksa võrkpallurit kahte neljasesse alagruppi, kus kõik omavahel paaris läbi mängisid. Vastavalt võidetud geimidele ja saavutatud punktidele selgusid igast alagrupist kaks paremat, kes jätkasid esineliku grupis.

Alagruppides kolmandaks-neljandaks jäänud selgitasid kohad viiendast kaheksandani. Mängiti 15 punktini, kahe geimi võiduni.

Alagrupimängud olid huvitavad, mitu mängu läks kolmegeimiseks ja võideldi iga punkti pärast. Esimesest alagrupis said esinelikusse Maanus Jõevee Kullamaalt ja Jaanus Getreu Lihulast. Teisest alagrupist tulid neile seltsilisteks Leediküla mees Martin Loorits ja Kullamaa mees Madis Jõgisalu.

Alumises grupis võitsid viienda ja kuuenda koha Tuudi mehed. Vastavalt Argo Mõtt ja Arvi Alesmaa. Seitsmes oli korraldaja Aivar Pärnpuu ja kaheksas Toivo Valgenberg Pärnust.

Esinelikus pandi kolm paremat paika alles punktide alusel. Lihula Liivakuninga tiitli võitis Martin Loorits. Teiseks tõusis Maanus Jõevee ja kolmandaks Madis Jõgisalu. Esikolmik kogus kõik neli geimivõitu, kuid punktide vahe oli iga mehe vahel kaks punkti. Neljandaks jäeti Jaanus Getreu.

Võitja sai endale väärika võrkpallurikuju, auhindu jagus ka teistele.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.