Pühapäeval osalevad sajad ratturid Paliveres Marimetsa Kapil

Eeloleval pühapäeval, 25. juunil peetakse maastikurattasarja Fixus Sport Marimetsa Kapp sellesuvine kolmas, üks kõige oodatum etapp Paliveres.

Palivere XII Rattamaratoni stardipaik on Palivere turismi- ja tervisespordikeskus.

Rajaga saab tutvuda virtuaalselt siit:

lühike distants

pikk distants

60+ km distants

Palivere etapp erineb kahest esimesest etapist pikkuste valikuga. Valida saab kolme distantsi vahel.

Pikim põhisõit 60+ distants on 56km, veidi lühem pikk põhisõit 31km ning lühike põhisõit seekord 15km.

Ka lastesõitude distantsid erinevad oma pikkuselt eelnevatest. Vastavalt vanusele on lastesõitude distantsid 1,4km, 0,8km ning 0,2km.

Stardimaterjali väljastamise ja registreerimisega alustatakse võistluskeskuses kell 10. Lastesõitudele saab registreerida kuni 10.45. Toimub ka laste tutvustussõit, et parimad möödasõidukohad valmis vaadata. Lastesõitude startidega alustatakse 11.

Põhisõitudele saab registreerida ning stardimaterjalid haarata kuni kl 11.30-ni ning juba pool tundi hiljem ehk 12 saab stardi pikim ehk 56km pikkune põhisõit. Neile järgnevad 15-minutiliste vahedega ehk 12.15 lühike, 15km pikkune distants ning 12.30 pikk distants 31km.

Eelmine aasta näitas kerget jalga Palivere etapi võitnud Silver Schultz ning seda pea kaheminutise edumaaga. Samuti on Schultz hõivanud selle aasta Marimetsa Kapi kahe esimese etapi poodiumil kõrgeima koha. Ei ole palju aega jäänud, et teada saada, kas Schultz kordab möödunud hooaja tulemust ning jätkab etapi võitudega.

Pärast Palivere etappi on aega puhata ning taastuda lausa 5. augustini, kui kohtume Fixus Sport Marimetsa sarja Vormsi etapil.

Grete Lehemaa

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.