Läänlased aitasid Eesti rannajalgpallikoondise Euroliiga superfinaali

Serbias 23.-25. juunil toimunud Euroliiga B-divisjoni etapil võitis oma grupi Eesti rannajalgpallikoondis. Alagrupi võit tähendas seda, et augusti lõpus, septembri alguses mängitakse Itaalias superfinaalis.

Seal on koondisel võimalik võidelda ka pääsu eest A-divisjoni, kus mängib Euroopa 12 parimat riiki. Eesti on olnud pääsu eest eliitseltskonda alates 2013. aastast väga lähedal. Viimati kodusel etapil 2015. aastal Pärnus, kus dramaatiliselt kaotati finaalis Rumeeniale.

Jaanipäeva nädalavahetusel Serbias peetud turniiril kaotas Eesti avakohtumises 3:0 eduseisust tulemusega 3:5 Tšehhile. Sellega oli selge, et grupivõiduks on vaja saada kaks võitu.

Sellega sai koondis ka hakkama. Norra alistati 7:4 ja pühapäevases ülidramaatilises kohtumises kodumeeskond Serbia 4:3. Eesti läks otsustavas kohtumises Edvin Süfi löögist juhtima. Serblased vastasid siis aga kahe väravaga. Siiski õnnestus teise kolmandiku lõpuks Indrek Palmil viigistada.

Kolmas kolmandik algas Eestile edukalt, taas oli Palm see, kes viigistas ja Eesti eduseisu lõi. Siis aga määras väljakukohtunik Serbia kasuks penalti. Nüüd hiilgas Taavi Tamm suurepärase tõrjega. Ragnar Rump lõi peatselt 4:2, kuid Serbia suutis veel kaotusseisu vähendada. Eesti aga pidas vastu ja tee superfinaali oli tagatud.

Eesti koondise aitasid hea mänguga superfinaali ka kaks läänlast: juba kuuendat aastat Eesti rannajalgpallikoondises mängiv Priit Mäeorg ja teist suve koondises palliv Rasmus Munskind.

Sellel turniiril lõi oma koondise 17. värava Priit Mäeorg, seda mängus Norra vastu. Koondisemänge täitus tal selle turniiriga täpselt 50.

Kõmsilt pärit Priit Mäeorg alustas jalgpallitreeninguid Virtsu koolis. Tema esimeseks treeneriks oli Jaanus Getreu. Rasmus Munskind, kes esindab lisaks rannakoondisele ka saalijalgpalli rahvuskoondist, on pärit Paliverest. Jalgpallitreeningutega alustas ta Palivere põhikoolis oma treenerist isa Väino Munskindi juhendamisel.