Lihula kultuurigalal “Kingitud Aeg” saab rännata läbi ajastute

Tänavu tähistab Lihula oma 806. sünnipäeva suurejoonelise kultuurigalaga “Kingitud Aeg”, mis viib osalejad ja vaatajad läbi kunsti-, muusika- ja tantsuetenduste ajas rändama.

“Lihula on läbi aegade olnud kultuurile avatud paik ja tore on seda kogukonda premeerida uudse õhtuga – kultuurigalaga,” rääkis idee autor Pille Saatmäe Lihula Teatajale.

Nii leiabki 8. augustil aset sündmus, mille raames toimuvad kontserdid kaheksal eri laval: kultuurimaja ees ja küljel, sammas- ja peegelsaalis, suurel laval ja publiku keskel. Eraldi kontserdisaaliks saab lava ise ja suures saalis esinetakse suisa pingiridade vahel.

“Õhtu algab ja lõpeb vabas õhus, seetõttu oleks üks piknikutekk kotis kaasas päris hea mõte,” mainis Saatmäe.

Rännak läbi ajastute

Kultuurigala “Kingitud aeg” algab kell 17, mil külalistele pakutakse Lihula 806. sünnipäeva torti. Kell 17.30-23.30 on planeeritud pea igal pooltunnil ainulaadne etteaste, mis kestab 20-25 minutit. Etteastete vahel jääb külalistel aega, et liikuda järgmise lava juurde, kus toimub juba uus ja sootuks teisest ajastust etteaste.

Kultuurigala läbivaks teemaks on AEG – nii saab sel õhtul eri lavadel näha esinejaid lastest memmede-taatideni. Ajastuülest klassikat toovad vaatajateni Tallinna balletikooli õpilased, romantismi Marko Martin. Lisaks esinevad barokkmuusika ansambel, Madli Marje Sink ning löökpillikvartett ja modern-folk ansambel Uppsar.

Samuti on laval näha Läänemaa ainsat meeskoori – Lihula Meeskoori, aga ka Lihula Naiskoori, Lõuna-Läänemaa Mudilaskoori, Junior Danceband, rahvatantsijaid Lihula ja Hanila vallast.

Õhtu seovad ühtseks tervikuks tänased põlvkonnad ja erinevad ajastud: keskaeg, barokk, romantism ja kaasaeg.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.