Mootorrattaga ligi 200 km/h kihutanud mees pandi aresti

Tartumaal ligi 200 km/h kihutanud mootorratturile mõisteti karistuseks 15-päevane arest ning lisaks võeti mehelt pooleks aastaks sõiduki juhtimise õigus.

Üleeile õhtul fikseeris Tartumaal patrullinud motopolitseinik ühe kihutava mootorratta kiiruseks 199 km/h, kuigi antud teelõigul on piirkiirus 90 kilomeetrit tunnis. Nähes enda taga sõitmas vilkurite ja sireeniga peatumismärguannet andvat motopolitseinikku, jäi kihutaja seisma. Ta peeti kinni ja viidi arestimajja kohut ootama.

Täna olnud istungil määras kohus mehele karistuseks 15-päevase aresti ning võttis talt sõiduki juhtimise õiguse pooleks aastaks. “Kirjeldades kohtusaalis tagajärgi, mis sellisel kiirusel mootorrattaga õnnetusse sattudes kaasnevad, jõudis mootorrattur mõtetes oma naise ja kahe lapseni. Ta kahetses oma tegu ja mõistis, et kiire kohalejõudmisel asemel on kordades tähtsam jõuda oma naise ja laste juurde koju tervena,” rääkis kohtus politseid esindanud vanemkomissar Vallo Tõnuvere.

Tänavu on politsei Eestis tabanud 170 sõidukijuhti, kes ületasid lubatud piirkiirust ulatuslikult ehk enam kui 60 km/h. Kui sõidukijuht ületab lubatud suurimat sõidukiirust üle 60 km/h, näeb liiklusseadus karistusena ette kuni 1200-eurost rahatrahvi, aresti või sõiduki juhtimisõiguse ära võtmist kuni kaheks aastaks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.