Fred Vali tegi 40-aastaselt kaks hiilgavat isiklikku rekordit

Fred Vali
Fred Vali

Läänemaa kergejõustiklane, Haapsalu KJK esindav Fred Vali sai reedel Kärdlas hakkama imelise võistlusega. Hiiumaa kergejõustiku meistrivõistlustel väljaspool arvestust kaasa teinud kuuli- ja kettamees püstitas mõlemal alal isiklikud rekordid.

Eesti meistrivõistlustel nädal tagasi napilt medalita jäänud vägilane tõukas nüüd neljandal katsel 17.20. Selle tulemusega tõusis veteraniseisuses 40-aastane Vali Eesti hooaja edetabelis neljandaks ja Eesti kõigi aegade edetabelis 34. Samuti oleks see tulemus Eesti meistrivõistlustel nädal tagasi andnud kindla pronksmedali.

Ühe rekordi võttis ta aga hoobilt enda nimele. Nii vanalt ei ole Eestis mitte keegi mitte kunagi 7,26 kg raudmuna sellise tähiseni tõuganud. Viimase kolme nädala võistlused ja treeningud on näidanud, et selline tulemus kuulimehel sees on olnud. Kui Lihulas ja Tallinnas peetud võistlustel jäi pisut puudu, siis Kärdlas kõik õnnestus.

Rekord sündis Fred Valil ka kettaheites. Esimest korda elus astus ta uude meetrisse. Kui kuulis alistus 17 meetri joon, siis kettaheites saavutas ta kaugelt üle 50 meetri. Tulemuseks mõõdeti 51.21.

Kogenud heitemehe sõnul jäi aga varu sisse: “Võistlusel olid ideaalsed tuuletingimused. Paraku pakutavad kettad ei tahtnud tuulde kuidagi sisse minna. Ainult avakatsel tuuleiili vahel suutis ketas läbi murda ja ei kaotanud lennuomadusi.”

Kettaheite hooaja edetabelis möödus meie mees nüüd mitmevõistlejast Maicel Uibost ja tõusis kaheksandaks. Eestis ongi hetkel kaheksa meest, kes ketast suutnud heita kaugemale kui 50 meetrit.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.