Läänlased võistlesid Piiroja rahvasprindil – oli õnne ja draamat

Laupäeval peeti järjekordne rahvasprindi etapp, seekord Alastveres Piiroja rallikrossirajal. Kohale tuli 57 võistlejat ja nende hulgas seitse läänlast.

Kuna hooaeg hakkab lõppema, on lõppseis läinud mõnes klassis pingeliseks ja kohtade osas on veel lahtisi otsi.

J-18 klassis oli stardijoonel meie Virgo Šuman, kes pidi tunnistama tehnilisel rajal esiveoliste autode paremust. Konkurendid jätsid ta küll kuuendaks ehk viimaseks, aga Šuman oli rahul ning tegi pärast võistlust natuke veel ka trenni.

2WD-v klassis on esikolmik lahtine. Siin tuli starti meie Rutmar Raidma kindlasti kõige kõrgemate mõtetega. Esimese vooru sõiduviga röövis seekordse poodiumikoha, kuid tulemuseks oli tubli 4. koht.

Korraldajail oli esimest korda kasutusel omapärane viis rajal eksinute karistamiseks. Takistusteks olid rehvid ja vett täis tünnid. Kui ajasid rehvitorni pikali, siis iga rehvi eest, mis tornis oli, sai eksinu karistuseks 10 lisasekundit, mis on muidugi ajuvaba süsteem.

Veel oli stardis Karel Šuman, kes tuli 8. kohale.

2WD-s klassis võistlesid Valmar Gilden ja Marko Kukuškin, kellel oli paljugi mängus. 2. koha sai Valmar Gilden, kes on sellel rajal rohkem võistelnud. Kukuškini päev möödus üle tünnide ja eksimuste, tulemuseks 4. koht. Tal tuli teises voorus sisse sõiduviga, mis maksis kindla esikoha.

4WD klassis oli Kaido Saul stardis oma Subaruga, millel on harjumatu parempoolne rool. Paraku jäi ta seekord oma klassis viimaseks ehk kaheksandaks.

SU klass, kus on ka hooaja lõpp läinud pingeliseks, olid kaarte segamas kohalikud mehed, kes ka võitsid. Kui pärast kahte vooru oli esikoht juba selge, siis 2. ja 3. kohale oli võimalus jõuda Martin Jaanusel, Urmas Roosil, selle aasta sarjade võitjal Aivo Täpsil ning ka aeg-ajalt startival Kristjan Priilinnil.

Esimesena tegi suure eksimuse ja sõitis rajapiirdesse Aivo Täpsi, kaotades aega ja lisaks ka veel karistus. Siis eksis kiires kurvis Martin Jaanus ja kaotas pehme kruusa sees aega. Seejärel tegi rahvale piruetiga šõud Urmas Roos. Ainukese puhta sõidu tegi Kristjan Priilinn, kes võttis 2. koha.

Jäi oodata tulemusi, kes eksinutest kaotas aega kõige vähem. Õnnesärgis oli sel korral meie mees Martin Jaanus, kes kindlustas sellega SU klassis natuke oma hooaja teise koha võimalusi.

Nüüd on peaaegu iga nädal võistlus ja juba 5. augustil oleme Lihula kandis sprindil. Nädal hiljem, 12. augustil on Tapa rahvaralli, nii et tulge meile kaasa elama.