Kaks Läänemaa poissi võistlevad Eesti kergejõustikukoondises

Eelseisval nädalavahetusel, 5.-6. augustil toimub Valmieras Balti U18 maavõistlus kergejõustikus. U18 on vanus, kus võistlevad 16-17-aastased sportlased.

Eesti noorte kergejõustikukoondisse kuuluvad ka kaks Läänemaa kergejõustiklast – Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlane, viimased aastad Tallinnas Ants Kiisa käe all harjutav Kevin Sakson ja Läänemaa Kergejõustikuklubi esindaja, Lihula gümnaasiumi mitmekülgne spordipoiss Martin Teppan.

Kevin Sakson Eesti meistrivõistlustelt võidetud kuuli, ketta ja kõrgushüppe kuldmedalitega. F: Martin Vänt

Kevin Sakson esindab Lätis Eestit kuulitõukes ja kettaheites, Martin Teppan asub jooksurajale 800 meetri jooksus.

Nii eelmine kui ka käesolev hooaeg on näidanud, et Kevin Sakson on kuulitõukes ja kettaheites U18 vanuseastme absoluutne Eesti esinumber. Selle aasta Eesti meistrivõistlustel võitis ta kindlalt nii kuulitõuke kui ka kettaheite ja napsas kuldmedali kõrgushüppes.

Oma isikliku rekordi viis ta 5kg kuuliga Balti heitealade maavõistlusel 18.04 meetri kaugusele. Kettaheites on aga isklik mark 1,5kg heitevahendiga juba nii hea kui 54.40.

Kevin Saksonile on see kolmandaks Balti maavõistluseks sel aastal. Talvisel maavõistlusel võitis ta kuulitõukes hõbeda, heitealade maavõistluselt tuli kuulitõukes kuld. Mida toob Valmiera võistlus, saame näha nädalavahetusel. Kuulitõuge on kavas esimesel päeval kell 15.20, kettaheide aga teisel päeval kell 11.50.

Martin Teppan Eesti meistrivõistlustel võidetud 800 m pronksiga. F: Martin Vänt

Lihula gümnaasiumi kergejõustiklane Martin Teppan kuulub 800 meetri jooksus Eesti noortekoondisse juba kolmandat suve järjest. Käesoleval talvel jäi ta koondisest napilt välja, kuid suvel Rakveres Eesti noorte meistrivõistlustel võidetud pronksmedaliga taastas ta jälle koha koondises.

Viimasel aastal on Martini treeningud veidi muutunud ja võistlustel tehtavad alad samuti. Tema põhialaks on endiselt 800 meetri jooks. Samas on mitmel võistlusel joostud 100 m ja lisaks veel 400 m, kus ta on oma isikliku rekordi viinud sel aastal 53,23-ni.

Läbi nende alade on otsitud tema põhidistantsi lõpukiirenduse parandamist. Martini 800 meetri isiklik rekord pärineb just eelmise aasta Balti maavõistluselt, kus ta jooksis 2.02.75. Kas rekordiparandus tuleb ka sel aastal just sellel võistlusel, saame näha 06.08 kell 13.30.

Hoiame Läänemaa noortele pöialt.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.