Laupäeval toob Vormsi Rattamaraton saarele sadu sportlasi

Saabumas on kaua oodatud kaunikene – Vormsi VI Rattamaraton. Pärast ühe kuu pikkust pausi Fixus Sport Marimetsa Kapi sarjas on laupäeval, 5. augustil oodata midagi, mis korvab terve kuu jagu ootamist.

Kuuendat aastat on rattamaratoni aegsed hommikused Vormsi praamid välja müüdud ja väike saar voolab täis rattaspordihuvilisi. Kogunemispaik on Hullo keskus, kus korraldaja, Paralepa Jalgrattaklubi, on kogunenud juba päev enne. Esimesed samal päeval saarele tulijad hakkavad mandrilt saarele liikuma kl 8.15. Hullo keskuses kostub esimene stardipauk kl 12, kui võistlust alustavad lapsed.

Laste distantsideks on vastavalt vanusele 2km, 1km ja 300m.

Kell 13 on pika, 47,5km pikkuse distantsi start. Põhidistantsile järgneb kell 13.15 lühem põhidistants pikkusega 25,5km.

Põhidistantside esimesed 16km on mõlemal distantsil ühine. Kes ennegi Vormsi rattarallile sattunud, tunneb ennast neil kilomeetritel koduselt. Pikemale distantsile on lisandunud 2km. Kaks põhidistantsi kohtuvad taas ca 8km enne finišit. Viimased 4km kattuvad alguse 4km-ga.

Rajaga on võimalik virtuaalselt tutvuda linkidel:

Rajameistrid on kommenteerinud: 30. juuli seisuga on rada tervikuna kuiv. Kui väga tugevat vihma ning merevee taseme olulist tõusu ei tule, jäävad rajaolud meeldivaks.

Et üle mere pääseda õigel ajal, algas praamidele registreerimine 5. juulil. Praeguseks on kõik Vormsi Rattamaratoni eelbroneeritud 360 kohta kell 8.15 ja 10.15 väljuvatele praamidele välja müüdud. Tasub ka kaaluda võimalust saarele siirduda reedel ja naaseda pühapäeval. Majutusvõimalusi leiab siit.

Ära jäta tulemata, Fixus Sport Marimetsa Kapp ja Paralepa Jalgrattaklubi ootavad!

Grete Lehemaa

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.