Augustibluusi pealaval kokku kukkunud Ukraina artist suri

Eile Augustibluusi laval kokku kukkunud Ukraina muusik Ivan Denisenko suri. Mees viidi eile pärast pikka elustamist lavalt Tallinnasse haiglasse.

Tema surmast teatas Denisenko lähedane mehe Facebooki-lehel. “Ivan on lahkunud. Tema süda seiskus kontserdil,” kirjutas Valentina Denisenko, paludes ka avalikkusel peret mitte häirida. Samal palus Ivani sõpradelt Denisenko bändikaaslane.

“Ivan jõudis seti lõpuni mängida, kui teda tabas terviserike. Kohale kutsuti kiirabi, kes tema südant mitukümmend minutit masseeris,” lausus Augusttibluusi korraldaja Indrek Ditmann eile Elu24-le. Pärast pikka pausi kontsert jätkus.

Denisenko esitas terviserikke tekkimise eel laval parasjagu lugu oma kunagiselt plaadilt, mis kandis nime “Radio Estonia”. Ta oli laval energiline ja heatujuline, naljatas publikuga. Siis aga hakkas mehe kitarrimäng muutuma, sisse tulid valed noodid ja Ivan langes põrandale.

Bänd lõpetas mängimise ja õhtujuht Jan Uuspõld küsis lavalt, kas pealtvaatajate hulgas on arsti. Väikse viivituse pärast tuli arst lavale.

Kiirabi tulek võttis aega, sest väidetavalt oli kiirabiauto väljakutsel. Hiljem saabus kohale ka teine kiirabiauto. Haapsalu haigla asub piiskopilinnusest mõnesaja meetri kaugusel.

Vaata fotosid ansambli Ivan Blues & Friends eilsest kontserdist Reisiportaalist.

Haruldane haigus

Ivan Denisenkol oli haigus nimega akromegaalia ehk liikmehiidsus või kehaväljehiidsus. See esineb juhul, kui inimese ajuripats toodab liigselt kasvuhormooni täiskasvanueas, mil luud enam pikkuses ei kasva. Haiguse põhjuseks on ajuripatsi healoomuline kasvaja. Akromegaalia esinemissagedus on ligikaudu 60 juhtu 1 miljoni elaniku kohta, kellest igal aastal haigestub 3–4 inimest.

Augustibluusi veebilehel kirjutatakse, et Ivan Blues on tuntud Ukraina kunstnik ja kultuuritegelane. Laval olles on Ivan mees, kelles kohtuvad Freddie Kingi karisma ja Ritchie Blackmore’i jõulised riffid.

Ivani muusikutee algas paralleelselt kunstiõpingutega Ukraina Rahvuslikus Kunsti ja Arhitektuuri Akadeemias. Ülikoolis vaimustuti kohe tema uskumatult sügavast bassist ja kutsuti laulma üleriigiliselt tuntud folk-koori Kuldne Värav. Kooris sõbrunes ta inimestega, kes tutvustasid talle bluusi ja kellest said hiljem tema bändikaaslased.

Ivan usub, et muusika peaks andma inimestele ainult meeldivaid emotsioone ja seepärast on iga Ivani kontsert laetud positiivse energiaga.

Ivan Blues & Friends nimelise bändi esimene kontsert toimus 2007. aasta, 31. detsembril Kiievi baaris nimega Rag-Time. Sealt alates on bänd tegutsenud regulaarselt, esinedes klubides, kontsertsaalides ja koolides üle Ukraina. Tänaseks on bänd salvestanud 3 albumit.

2 Responses to "Augustibluusi pealaval kokku kukkunud Ukraina artist suri"

 1. aitähh riigi-isad,   6. aug. 2017 at 10:29

  aitähh, et meil pole.. lihtsalt ei ole kedagi aitamas, kui tõsina häda käes.
  Kiirabi auto oli väljakutsel…. vaid ÜKS auto Haapsalus??
  Ja sellisel üritusel pole kohal med-personali??
  Ohh õudu 🙁

  Vasta
 2. 123   6. aug. 2017 at 18:01

  Ei imesta. Mujal riigis oleks ellu jäänud.

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.