Lihulas peetakse kõrgushüppevõistlust vanavanemate sportimispaigas

Lihula kultuuripäevadel toimub 12. augustil algusega kell 12 kõrgushüppevõistlus, mille teeb eriliseks võistluste asukoht. Selleks on praeguse raamatukogu ning Lihula kunsti- ja muusikooli tagahoov.

Tallinna mnt 25 asuv maja valmis 1. septembril 1937, kui õppetööga alustasid kolm õpetajat ja liitklassidena 123 õpilast.

Just see maja oli kooliks paljudele meie vanematele ja vanavanematele. Seal õpiti esimesed kooliteadmised ja tehti kõvasti sporti.

Ajaloost on säilinud seoses selle kooli sporditegemistega mõned fotod. Ühel neist, 57 aastat tagasi aastal 1960 hüppab kõrgust Aino Maasik. See foto on ka Lõuna-Läänemaa kõigi aegade kergejõustiku naiste edetabeli üks tunnuspilte.

Aino Maasik, kes on praeguseks meie hulgast kahjuks lahkunud, on selles edetabelis ka näiteks 200 meetri jooksus.

Seesama foto andis idee korraldada kõrgushüppevõistlus. Kui hüpati seal 60 aastat tagasi, siis suudavad seda ka tänapäeva noored sportlased. Tahame tuua meie sportlastele oma kodukandi aastakümnetetagust spordihõngu.

Võistluse tarbeks paigaldame õue matid, hüppetellingud, mõõdame täpse kõrgushüppeala. Inventariga aitavad ka meie naaberkoolid.

Võistlusel toetab sportlasi Lihula muusikakooli puhkpilliorkester Mati Põdra dirigeerimisel.

Võistlusel on ka üllatuskülaline. Selleks on meie piirkonna kõigi aegade parim kõrgushüppaja Gert Oosim. Tema rekord on 1.93 ja ta ületas selle 18-aastaselt. Kooliajal kuulus ta Eesti noortekoondisse mitmel kergejõustikualal. Üheks silmapaistvamaks isiklikuks rekordiks on tal 16-aastaselt joostud 400 meetri aeg 49,4 sekundit.

Võistlema on oodatud kõik koolinoored ja täiskasvanud spordisõbrad!

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.