Matsalu filmifestivali korraldajad ootavad Hooandjas annetajate toetust

Matsalu loodusfilmide festivali meeskond palub Hooandjas annetajatelt toetust, et saaks festivali teha lastele ja noortele põnevamaks.

Korraldajail on kaks eesmärki: koguda 700 eurot ja 1400 eurot. “Plaanime toetuse eest korraldada õpilastele suunatud loodusfilmide linastusi koos põnevate esinejatega. Kui saame kokku toetuse ka teise eesmärgi täitmiseks, siis saame festivali uksed avada tasuta kõigile kooliõpilastele,” kirjutavad festivali korraldajad.

Praeguseks on kaheksa annetaja abiga kogutud 120 eurot. Festival on 20.-24. septembril. Projekti toetatakse ainult juhul, kui see kogub 10. septembriks kogu soovitud summa.

Festivali avapäev on traditsiooniliselt lastepäev, kus toimuvad koolide ühiskülastused ning lastele suunatud eriseansid. Lisaks on avatud töötoad, kus filmitegijad ja fotograafid tutvustavad lastele oma tööd ja töövahendeid, Lihula muusika- ja kunstikooli töötoas valmivad nähtud filmist inspireerituna kunstiteosed ning koostöös RMK-ga viiakse läbi põnev ja hariv maastikumäng.

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil toome vaatajani laia valiku uutest loodusfilmidest üle maailma.

Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust. Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfotohuvilisi.

Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning kõigil festivali külastajatel võimalus osaleda fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.