Laupäeval sõidavad punnvõrrid Kiltsi lennuväljal 12 tundi järjest võidu

punnvõrride
F: Fredrik Punga

Laupäeval, 12. augustil toimub Kiltsi lennuväljal üks omapärane võistlus – punnvõrride kestvussõitude karikasarja 4. etapp. See on 12-tunnine sõit, mis algab kell 12 ja lõpeb päeva vahetudes kell 00.00.

Raja pikkus u 1200 m. Sellest 200 m on vana asfalt, 400 m pinnas ja ülejäänud betoon. Esimest korda ajaloos sõidetakse läbi maja.

Punnvõrrid rallivad Eestis suviti juba seitsmendat aastat. Suve jooksul on 7-8 võistlust Eestimaa eri paigus. Võisteldakse kestvussõidus ja sprindidistantsidel.

Haapsalus on kestvussõit, see tähendab, et üks võrr põristab rajal 12 tundi. Võistkonnas on 2-4 liiget, kes sõiduriista rajal hoiavad.

Ala on aastatega populaarsust kogunud ning tegijamad on väljas päris suure tiimiga. Lisaks sõitjatele on kaasas ka tehniline personal, lausa pisikesed töökojad.

Võisteldakse neljas klassis: Retro – need on vanad nõukogudeaegsed sääreväristajad; Vaba klass – nendel on mootori ehitusel vabamad reeglid, võib rohkem tuunida; Hiinakas – need on siis tänapäevased sääreväristajad, Hiina mootoriga; Naisteklass – naised võivad sõita ükskõik milliste võrridega eelmainitud kolmest klassist.

Võistlusratta all mõistetakse punnvõrri, millest säilitatakse võistluse kestel vähemalt sama raam. Keelatud on asetada numbrit teisele võrrile. Mootorivahetus on võimalik, kuid peab toimuma vastavalt kehtestatud reeglitele. Mootor märgistatakse registreerimisel ning loa vahetuseks annab kohtunik.

Võistlejal on kohustuslik turvavarustus – motokiiver, pikad varrukad särgil, jakil vm, pikad püksid, saapad, kindad. Soovituslik on kasutada lisaks põlve- ja küünarnukikaitsmeid, kaitseprille, visiiri või muid nägemist kaitsvaid varustuselemente.

Punnvõrr on üks vägev riist! Kestvussõit punnvõrridel sisaldab tehnikahuvi, võidujanu, nutikust, sõiduosavust, õnne ja huumorit. Igaüks leiab oma tasakaalu. Kestvussõit näitab, kes jääb peale – inimene või tehnika.

Vaata lähemalt kodulehelt: www.punnvorr.ee.

Terje Parra
Kiltsi kestvussõidu peakorraldaja​

One Response to "Laupäeval sõidavad punnvõrrid Kiltsi lennuväljal 12 tundi järjest võidu"

  1. heli   5. sept. 2017 at 20:34

    Tublid poisid !!!

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.