FOTOGALERII: Haapsalu piiskopilinnuse raudrüüd ootavad ostjat

This slideshow requires JavaScript.

Haapsalu piiskopilinnuse muuseumis algab täna kl 13 oksjon, kus muuhulgas müüakse kahte raudrüüd ja kioskit, sepistega uksi ja meetri kõrgust liivakella.

Raudrüüde alghind on 30 eurot, liivakellal 10 eurot. Aiamajaks sobiva kioski alghind on 500 eurot.

Väljamüügist saadud tulu läheb linnuse arendamise heaks.

Tänasel perepäeval saab kuulda kahuripauke ja tutvuda keskaegse rõivastuse ning elu-oluga. Sissepääs on muuseumipiletiga.

Väike linnus ajutiselt kinni

Tänavu juulikuus kirjutas Maaleht, et piiskopilinnuse väikese linnuse osa suletakse ajutiselt augustist rekonstrueerimiseks. Väike linnus muudetakse keskaja ajalugu käsitlevaks teemapargiks. Seetõttu on aga tuleval suvel seal keerulisem rahvarohkeid festivale korraldada.

Väike linnus on 2019. aasta kevadeni suletud. “Kui nii hästi ei lähe, siis võib-olla avame hoopis 2020. aastal,” tõdes linnuse juhataja Kaire Tooming. Linnuse suur hoov jääb avatuks.

See toob kaasa mõningast segadust suvisel ajal, sest piiskopilinnuses on mitu suurt festivali, mida külastab üle 10 000 inimese. Näiteks American Beauty Car Show ja Augustibluus.

“Järgmine aasta saab hullumeelne olema. Jätkub samasugune kontserttegevus ja meil on väikese linnuse ees veel ehitusmaa. See on omaette asi, mida peljata,” tõdes Tooming.

Augustibluusi korraldava osaühingu Live Agency Group juhatuse liige Indrek Ditmann ütles, et festivaliala vähenemisega on korraldajad arvestanud. Probleemiks saab olema sponsorite VIP-alale uue koha leidmine.

Torni ja väikese linnuse sulgemine tähendab proovikivi ka sihtasutusele Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid. Kuna linnus teenib suure osa sihtasutuse tulust. Mullu külastas piiskopilinnuse muuseumi 25 000 inimest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.