Heldur Meerits Maalehes: valitsus võttis korraga liiga palju erinevaid muudatusi ette

Investeerimisfirma omanik Heldur Meerits räägib Maalehe usutluses, et Eesti väiksus on meie ettevõtetele nuhtluseks ning lisatöötajate otsimine väljastpoolt on vältimatu. Argo Ideon küsis temalt, kas Eesti on liikumas kallite hindade ja kõrgete maksudega Skandinaavia riikide poole?

Trenni tulemus: üks kaotas 40 kilo, teine võttis 20 juurde

Kolme lapse ema hakkas sõudetrennis käima ja kaotas aastaga 40 kilo. Varem sporti mitte teinud poiss otsustas treenima hakata ja teeb nüüd uskumatuid jõutrikke. Nad räägivad, kuidas trenn tegi nendega imet.

Millist sügist ennustavad ilmatargad?

“Mul üks laudapääsukeste pere haub alles poegi välja, on uuel ringil, ja seejärel läheb neil nende toitmiseks ja poegadel tiibade harjutamiseks veel oma kuu aega,” räägib Maalehe ilmatark Arvo Saidla. Millist sügist tõotavad erinevad loodusmärgid? Kas september tuleb soe? Tänasest Maalehest saab lugeda pikemalt sügisilmast.

Kas Hollandi munaskandaal toob drastilise hinnatõusu?

Saastunud munade tõttu Hollandi kanamunatööstust tabanud kriis mõjutab enim suurimat muna-importööri Saksamaad. See kergitab hindu, aga Eesti munatootjad on liiga väikesed, et sellest kasu lõigata. Ivar Soopan uuris, kas oodata on munade drastilist hinnatõusu.

Raplamaal Kaiu laudas lüpsavad lehmi filipiinlased

Filipiinidelt pärit Jovel Bagayo lendas kahe nädala eest Eestisse selleks, et Raplamaal laudas lüpsjana tööle hakata. Lehmade eesti keeles kamandamine oli esimene asi, mis 29aastasel filipiini mehel lüpsitööd õppides selgeks tuli saada.

Kas torm viis rekordsaagilootuse?

Kui siiani lubasid hästi kosunud viljapõllud tänavu taas uusi saagirekordeid loota, siis nädalavahetusel möllanud maru lõhkus nii mõnedki ilusad põllud sootuks.

Vajad hambaproteese? Enne tellimist tasub võrrelda hindu

Selleks et ennast pärast proteeside saamist mitte petetuna tunda, tasub enne küsida hinnapakkumine mitmelt hambaarstilt. Proteeside eest küsitav hind võib erineda sadades eurodes.

Ehedana säilinud Pällo taluhäärber Lahemaal saab riikliku kaitse

Muinsuskaitseamet algatas Võsu vanima taluhäärberi riikliku kaitse alla võtmise, teised talu juurde kuuluvad hooned jäävad kaitsevööndisse, aga nende taastamiseks on vaja palju uuendusi.

Mustad augud võivad selgitada tumeainet

Mõned kosmoloogid on veendunud, et sekundi jooksul pärast Suurt Pauku sündis salapäraseks jäänud mustade aukude asurkond. See võib selgitada tumeaine olemuse, kirjutab Tiit Kändler.

Pikemalt loe Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.