Läänlane Priit Mäeorg tuli viiendat korda Eesti rannajalgpallimeistriks

Priit Mäeorg abikaasa ja tütrega. F: Vallo Mulk

Laupäeval toimus Pärnus Eesti rannajalgpalli meistrivõistluste kuues etapp. Enne viimast etappi oli juhtkolmikus olukord väga pingeline.

Tabeliliidril BSC Thunder/Häckeril oli liidrina punkte 47, Nõmme BSC/Olybetil 46 ja SK Augur/Enematil 42 punkti. Seega võimalus Eesti meistriks tulla oli kõigil kolmel meeskonnal.

Meie spordisõprade huvi hoidis üleval fakt, sest Eesti rannajalgpalli meistrivõistluste paremates meeskondades mängivad juhtrolli ka kaks läänlast – Nõmme BSC/Olybeti ridades Kõmsilt pärit Priit Mäeorg ja SK Augur/Enematis Palivere mees Rasmus Munskind.

Kui tabeliliider võis viimase etapi kahes mängus veel kuskil kerget komistust lubada, siis meie meeste klubid seda lubada ei tohtinud. Päeva esimeses mängus oligi Nõmme BSC suures ülekaalus BSC Peugeot vastu ja kirjutas tabelisse juurde kindlad kolm punkti, kui vastane alistati 10:5.

Mängu juhtvärava lõi Priit Mäeorg. Auguril aga nii hästi ei läinud. Kullavõimalus mängiti maha esimeses kohtumises, kus 2:0 eduseisust kaotati 2:4 BSC Thunderile. Rasmus Musnkind viis selles mängus oma meeskonna juhtima.

Nõmme BSC/Olybet meeskond. F: Vallo Mulk

Augur kaotas ka teise mängu, sel korral BSC Peugeole ja kokkuvõttes kuulus neile 2017. aastal Eesti meistrivõistluste pronksmedalid. Rasmus Munskind on seega Eesti rannajalgpalli meistrivõistluste pronksmedalimees.

Päeva viimane mäng kujunes ka Eesti meistrivõistluste finaaliks. Nõmme BSC ja BSC Thunderi mängu tuli Pärnu Rannaareenile vaatama täismaja. Nõmme pidi kindlasti võitma, Thunderil oleks piisanud Eesti meistritiitlist ka penaltiseeriakaotusest, sest siis oleks vastased teeninud ainult ühe punkti.

Nõmme BSC/Olybet mängis väga kõrgeklassislise kohtumise. Kuigi kiirelt jäädi kaotusseisu, ei tekkinud edaspidi kordagi võitjas kahtlust. Kvaliteetselt ja kaitses väga kindlalt mänginud Nõmmele tõi võidu vastaste mängutempo allasurumine ja kogemused.

Priit Mäeorg: “See võit oli väga tähtis nii mulle kui ka kõikidele meie poistele. Usun, et lõime vastast kogemustega. Meie mängisime kindlamalt ja rahulikult, vastased liialt kiirustasid. Said küll avavärava, kuid vastasime samuti kiirelt. Lõpus oli meie kaitse väga kindel.”

Priit Mäeorule oli see nüüd juba viiendaks Eesti meistritiitliks. Viimane tuli aastal 2011 ja medal samuti kaua aega tagasi, aastal 2012. Siiani oli tema koduklubi olnud alati neli aastat järjest neljas.

Nüüd on natuke aega puhkamiseks ja siis algab ettevalmistus Eesti koondisega septembri keskel Itaalias toimuvaks Euroliiga Superfinaaliks. Priit Mäeorg on Eesti koondist esindanud 50 korda ja löönud 17 väravat.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.