Lihula Jalgpalliklubi on sügisringi alustanud võimsalt, Haapsalu tagasihoidlikumalt

Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga läänetsoonis on kolmandik sügisringi mängudest peetud. Liigas mängivate Lihula Jalgpalliklubi ja Läänemaa Jalgpalliklubi Haapsalu sügisesest stardist saame teha seega üsna täpse ülevaate.

Kevadel umbes samal ajal liigale pilku heites jäi silma kaks tõsiasja. Lihula Jalgpalliklubi oli siis ülimalt edukas, see oli klubi ajaloo kõigi aegade parim hooaja algus. Läänemaa JK Haapsalul oli aga tagasihoidlikum start. Nüüdses sügisringis on nelja peetud kohtumisega olukord peaaegu sama.

Lihula JK kõik on sügisringi mängud on seni peetud koduväljakul ja kõik vastased on ka alistatud: Pakri SK Alexela 2:0, FC Lelle 3:1, ülipõnevas lahingus saadi jagu FC Zenit Tallinn võistkonnast aga 2:1.

Neljandas sügisringi kohtumises alistati möödunud laupäeval vendade Reilo Marki (2) ja Romel Puda (1) väravatest 3:2 Rummu Dünamo.

Hetkel on klubi sügisringimängudest saadud 12 punkti toel tabelis 33 punktiga 2.-3. positsioonil. Seda tabelikohta jagatakse Tallinna FC Castovanni Eagles nimelise meeskonnaga.

Ikka ja jälle tuleb tähelepanu pöörata Lihula meeste üsna heale kaitsemängule. Viieteistkümnes seni peetud kohtumises on endale lastud lüüa 20 väravat, see teeb 1,3 väravat mängu kohta. See on liiga paremuselt teine näitaja.

Võistkonna kogenud ja kauaaegne kaitsemängija Randel Plaas: “Oleme hästi mänginud. Vahel peaks väravavõimalusi rohkem realiseerima. Viimases mängus samuti oleks võinud seis olla märksa suurem. Juhtisime, aga siis tekitasime närvikõdi, vastased lõid tagasi, kuid õnneks pääsesime.”

Kevadringi ja sügisringi algus on Lihula Jalgpalliklubil peaaegu identne. Kevadel koguti nelja mänguga 10 punkti ja väravate vahe oli 10:3, nüüd on saadud tabelisse 12 punkti ja väravatevahe on 10:4.

Läänemaa JK Haapsalu on sügisringi 2017. aasta meistrivõistlustel alustanud kahe võidu ja kahe kaotusega. Kogutud on seega kuus punkti. Ka siin saame võrdluse tuua kevadringiga.

Esimestes mängudes on lastud endale lüüa väga palju väravaid. Kevadringis näiteks esimese kolme mänguga 10, sügisringis aga esimese nelja kohtumisega tervelt neliteist.

Viimati kaotati koduväljakul tulemusega 1:6 Tallinna Castovanni Eagles meeskonnale. Selle mängu ristis meeskonna peatreener Aavo Tomingas kohe ka hooaja halvimaks: “Hooaja halvim mäng, kuid kindlasti oleme ja suudame paremini.”

Veel on alla jäädud võõrsil Kärdla Linnameeskonnale 3:5. Võidud on nopitud aga FC Kose üle 5:1 ja ülimalt närvilises kohtumises JK Kernu Kadaka üle tulemusega 3:2.

Läänemaa JK Haapsalu paikneb pärast 15 mängu liigatabelis 28 punktiga 5. real. Vahed ei ole suured ja usutavasti parandab meeskond oma positsiooni nii nagu kevadringis. Siis tõusti kevadringi lõpuks tabeli üheksandalt kohalt kolmandaks.

Et koht hooaja lõpuks paraneks, peab meeskond kindlasti parandama kaitsemängu. Praeguseks on lastud endale lüüa 37 väravat. Liigas on veel vaid kaks kehvema kaitsemänguga meeskonda.

Seevastu on meeskond oma pöidlahoidjaid rõõmustanud üsna hea resultatiivsusega. Kogu liiga kõige suurema väravaküti leiame just sellest meeskonnast – Andres Dobõšev-Proosväli on löönud 20 väravat.

Kahte Läänemaa võistkonda võiks vaadata veel eri nurkade alt. Lihula Jalgpalliklubi puhul tooks enamiku võistkonna liikmete esimese treenerina välja huvitava ja tähtsa fakti – meeskonnas väljendub kahe väikese küla joon. Seitse mängijat on kas kogu lapsepõlve seal koolis käinud või vaheajad ja suved veetnud hoovisporti tehes Tuudi jalgpalliväljakul, ja kuus mängijat on turvalise lapsepõlve saanud Kirblast. See on 65% meeskonnast. Lisaks veel viis mängijat Lihulast.

Just selline väikeste külade olek elupaigana on ülimalt tähtis. Jah, noored said Lihulas kõik kunagi treeningul kokku, kuid spordiarmastuse ja esimesed teadmised ja oskused tulid lapsepõlve mättalistelt palliplatsidelt. Kõik see on taganud selle, et tegemist on erilise meeskonnavaimuga võistkonnaga.

Läänemaa JK Haapsalu meeskond paistab silma oma väga noore koosseisuga. Treener Aavo Tomingase juhendatavas meeskonnas on 60% mängijaist 16-18-aastased.

Kui seda võistkonda suudaks kuidagi tulevikus koos hoida, on ilmselge, et tegemist on võistkonnaga, kes mängiks mitu liigat kõrgemal tasemel. Jalgpallikeeles U19 poisid on ehk selle klubi aegade andekaim kooslus, kui kõrvutada neid 1985. aastal sündinud poiste võistkonnaga, mis kunagi Eesti noorte meistrivõistlustel neljanda koha võitis.

Meie mõlemad meeskonnad mängivad Eesti meistrivõistlustel tublilt ja Läänemaa spordisõpradel tuleb neile head soovides pöialt hoida.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.