Vormsil ja Haapsalus tuleb noorte keelpillimängijate suvelõpukontsert

23. korda toimuv keelpillimängijate suvekursus on toonud Vormsi saarele juba kolmandat aastat üheskoos musitseerima noori muusikuid mitmest Eesti muusikakoolist.

Rumpo Mäe talu annab peavarju ning Vormsi kool harjutamisruume 36 osalisele. Lisaks Haapsalu ja Lihula muusikakoolide lastele on laagrilisi Emmastest, Käinast, Võrust, Tallinnast ja Jõhvist.

Kolmandat aastat on kursuse tšelloõpetajaks Sanna-Kaisa Ruoppa Soomest ning seekord on ta kaasa võtnud kaks noort muusikut – nii on kursus taaskord muutumas rahvusvaheliseks.

Viis päeva kestev laager on töine, vaheldumisi suur töö ja parasjagu puhkust, kuid noored on täis energiat ning lusti. Kuna 24. augustil kell 19.30 on kontsert Vormsi seltsimajas ja kursuse lõppkontsert toimub 25. augustil kell 12 Haapsalu kuursaalis, siis pingutatakse nii koos kui ka eraldi, toetatakse teineteist ning püütakse anda oma parim kontsertide õnnestumisse.

Kutsume kuulajaid osa saama toredatest kontsertidest, mis pakuvad lahedat orkestrimuusikat ning eri ansamblipalu nii päris algajatelt kui ka edasijõudnud noortelt muusikutelt.

Orkestrit dirigeerib Lehari Kaustel, ansambleid juhendavad Sanna-Kaisa Ruoppa, Taimi Kopli ja Ingrid Arro.

Ingrid Arro

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.