Varikul põles metsaalune

22. augustil kell 14.46 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Nõva vallas Variku külas. Teataja sõnul põles metsaalune ning inimesed püüavad seda kustutada. Päästjad kustutasid umbes kolmel ruutmeetril põlenud pinnase. Esialgsetel andmetel võis tuli alguse saada hooletusest suitsetamisel.

Saaremaa

22. augustil kell 19.47 sai häirekeskus teate, et Kuressaares Luha tänaval tuli ahjust suitsu ning suitsuandur hakkas tööle. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et ahju kütmise tagajärjel ajas küttekeha suitsu sisse, sest lõõrid olid niisked.

22. augustil kell 15.35 teatati häirekeskusele põlengust Mustjala vallas Võhma külas. Teataja sõnul põles võsas elektriliini alune pinnas. Päästjate saabudes selgus, et kõrgepingeliin oli maas ning süüdanud maastiku. Tulekahju kustus, kui liinist elekter välja lülitati.

Pärnumaa

22. augustil kell 16.26 sai häirekeskus teate võimalikust õlireostusest Tallinna maantee ääres asuval tiigil. Päästjad paigaldasid tiigi äravoolu ette poomi. Olukorraga tegeles edasi keskkonnainspektsioon.

Hiiumaa

22. augustil kell 8.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Pühalepa vallas Linnumäe külas. Teataja sõnul oli juba mitmendat päeva ümbruskonnas tunda suitsulõhna. Päästjad tegid kindlaks, et põlesid kaks heinahunnikut. Kustutustööde hõlbustamiseks toodi kohale traktor, mille abil hein laiali veeti ning seejärel kustutati.

Lääne-Eesti pommigrupp

2. augustil said demineerijad väljakutse Saaremaale Salme valda Lõmala külla. Rannas jalutades leiti Vene päritolu laeva avarii-signaalpoi KSP-8, mis sisaldab punast raketti ja oranži suitsu. Demineerijad kahjutustasid leiu sündmuskoha vahetus läheduses. Hävitamisest teavitati ka häirekeskust ning merevalvekeskust, et hoiatada võimalikust punasest raketist ja oranžist suitsust hävitamisel. Ese kahjutustati ilma raketi ja suitsuta.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.