Veebilehes Edasi ilmus pikk intervjuu Haapsalus elava kunstniku Siggiga

Üsna Haapsalu peatänava ääres asub linna kõige uuem galerii, mille peremeheks islandlasest kunstnik Sigurdur Örn Brynjölffson ehk Siggi ning perenaiseks tuntud eesti moekunstnik Liivia Leškin, kirjutab veebileht Edasi.org.

Edasi ajas juttu peremehega, multifilmide autori, kunstniku, graafilise disaineri, animaatori ja karikaturistiga, kes on juba kahekümne aasta jagu elanud Eestis, Haapsalus.

Galeriisse sisenedes vangistab pilgu töölaua kõrval olev stend 10×10 cm karikatuuridega, kus veidrad tegelased teevad argiseid asju ja tervik tekitab väikse tajunihke.

Tegin sada sellist pilti oma teise suure näituse jaoks 1983.aastal. Pildisarja nimi oli It takes all kinds (On igasuguseid) ja midagi pikemat ma ei planeerinud. Aga siis tegin neid juurde, teema läks keerulisemaks, hakkasin samade tegelastega veel filme tegema. Nii et „On igasuguseid“ on minuga koos käinud pikka aega.

Nende piltide järgi paistab su suhtumine religiooni üsna vallatu. Kas oled suhtumise kodust kaasa saanud?

Meil oli väga tavaline kodu, usust juttu ei tehtud ja kirikus me ei käinud. Nii et kriitilisus pole palvetamisest või kirikust, vaid mu meelest on veider, et inimesed religiooni nii tõsiselt võtavad. Mind ümbritseb kristlik kultuuriruum. Seepärast püüan huumoriga käsitleda just seda religiooni, karikatuure olen teinud peamiselt kristlusega seotud teemadel.

Kui aga toimus Taani Muhammadi karikatuuride jama ja muslimimaailm läks pöördesse, siis tundsin, et õigust eneseväljendusele ei tohi puutuda. Lisasin pilte ka Muhammadist.

Pikemalt loe intervjuud Edasist.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.