Muuseum kutsub noori ajalooringi ja -konverentsile

Läänemaa ühisgümnaasiumi noored eelmise aasta detsembris muuseumitööga tutvumas. F: Kalle Lõuna.

Algaval õppeaastal pakub sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseuid gümnaasiuminoortele võimalust osaleda ajalooringis. Samuti korraldatakse koostöös Läänemaa ühisgümnaasiumiga sügisel koolinoorte ajalookonverents.

“Ajalooringiga soovime avardada noorte huvihariduse võimalusi,” selgitas muuseumipedagoog Karin Mägi. “Tahame näidata noortele, et muuseumid on tänapäeval väga põnevad ning inspireerivad paigad, kuhu kogunenud ajalooteadmised aitavad kaasajal toimuvat mõista ja lahti mõtestada. Püüame ajalooringis rakendada “käed külge” meetodit nii palju kui võimalik. Õppimine toimub koostöös ja vestlusringides,” lisas Mägi.

Septembrist aprillini üle nädala toimuvatel kohtumisel jagavad ajalooteadmisi oma ala spetsialistid. Sihtasutuse juhataja Anton Pärn tutvustab noortele lähemalt arheoloogiat. Linnuse juhataja Kaire Tooming avab keskaega puudutavaid teemasid ning raudtee- ja sidemuuseumi teadur Tõnu Tammearu laiendab teemaderingi oma põhjalike erialaste teadmistega.

Asjatundjate abiga püütakse ajalooringis murda nii mõnigi müüt, mis teinekord arusaamu möödunud aegadest hägustama kipub. Kokkusaamised toimuvad erinevates Haapsalu ja Läänemaa muuseumides. Kindlasti on õppeaasta jooksul ka väljasõite Läänemaa kultuuriloolistesse paikadesse. Teadmiste kinnistamiseks kasutatakse ka ajaloo taaskehastamise tehnikaid.

Esimene ajalooringi kokkusaamine on kolmapäeval, 20. septembril kell 16 Iloni Imedemaal (Kooli 5). Eelnev registreerimine pole vajalik. Ajalooringis osalemine on tasuta.

Esmaspäeval, 9. oktoobril oodatakse ajaloohuvilisi noori Läänemaa ühisgümnaasiumi saali Lääne-Eesti koolinoorte ajalookonverentsile. Noortele annab see võimaluse saada teaduskonverentsil esinemise kogemus ning heita pilk sellele, mis eakaaslasi lähikonnas huvitab. Konverentsi peaesinejana on noori julgustama ja innustama lubanud tulla Eesti keskaja ajaloo tipp-uurija, Toronto ülikooli emeriitprofessor Jüri Kivimäe.

Koolinoorte ajalookonverentsile on esinejateks oodatud 8.-12. klassi noored, kes soovivad laiemalt tutvustada oma ajaloo, koduloo, kultuuri, kodanikuõpetuse või ühiskonnaõpetuse teemadel kaitstud loov- ja uurimistöid. Töid saab esitada 22. septembrini aadressil karin.magi@salm.ee või Kooli 5, Haapsalu 90502.

Maarja Kõuts

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.