Sotsiaalmaja sai nupust avaneva välisukse

sotsiaalmajaHaapsalu Sotsiaalmaja sai tänu sotsiaalministeeriumi investeeringutoetusele automaatikaga välisukse, mis võimaldab avada ust nupulevajutusega.

Liikumispuudega inimestele on uks oluline abi sisenemisel. Nüüd on ei pea samal ajal ust lahti hoidma ja ratastooliga ukse vahelt läbi lipsama nii, et uks selga tuleks. Uks avaneb nupule vajutades, laseb inimese läbi ning sulgub ise vaikselt. Andurid jälgivad, et keegi ukse vahele ei jääks ega haiget saaks.

Sellisest uksesüsteemist unistasime juba ammu, kuid kuna see on kallis, ei olnud eriti lootust. Meie unistusest kuulis 2016. aasta sügisel sotsiaalmajas vabatahtliku tööpäeva teinud riigikogulane Andres Ammas ning nii läkski, et sotsiaalmaja sai Eesti Vabaerakonna poolt investeeringutoetuse (n-ö fraktsioonitoetus) 5000 eurot. Üle poole sellest kulus ukseautomaatikale ning teine pool läheb meie maja tualettide kohandamiseks erivajadusega kasutajatele sobivamaks.

 

Tänu uksautomaatikale saab nii ratastoolis kui ka rulaatoriga kergesti siseneda ning see toetab erivajadusega inimese iseseisvust liikumisel. Kes siis tahaks kogu aeg abi küsida või mõelda, et kas jaksan seda ust lahti tirida ja hoida, kui niigi on raske käia.

Läänemaa Puuetega Inimeste Koja tegevjuhi Jaak Pihlaka sõnul on see hädavajalik asi ja teeb elu mugavamaks. „Kui tuled majja ja käsi ei saa hästi kasutada või on midagi käes, siis on hea nupule vajutades siseneda. Tahaks kohe rohkem sotsiaalmajas käia,“ lausus ta.

Oleme väga tänulikud ka lukumeister Vello Laanbergile ja tema meeskonnale, kes nuputasid välja just meile sobiva tehnilise lahenduse ning panid ukseautomaatika toimima.

Haapsalu Sotsiaalmaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.