Läänemaa jalgpallivõistkond võitis Saaremaad 5:1

Laupäeval peeti Haapsalu linnastaadionil järjekordne maakondade maavõistluste kohtumine. Läänemaa võitis Saaremaad 5:1.

Eesti Jalgpalli Liidu poolt ellu kutsutud 30 aastat kestev turniir toimus kuuendat aastat. Süsteem on maavõistlustel lihtne – iga maakond mängib kõigiga kodus ja võõrsil läbi.

Läänemaa meeskonna saldo eelmistest maavõistlustest oli enne laupäeva üks võit ja viis kaotust. Mängitud oli kaks korda Harjumaaga ja kaks korda Hiiumaaga.

Nüüd oldi teist korda vastamisi Saaremaa meeskonnaga. Eelmise aasta suur kaotus Saaremaal toimunud mängus tuli kodupubliku silme ees kindlasti maha pesta. Meeskond oli Aavo Tomingase ja Bert Rotbergi eestvedamisel korralikult kokku saadud.

Võib öelda, et kohal olid meie parimad pojad. Kahjuks jäid kõrvale kolm kutsutud Lihula JK jalgpallurit, kel oli samal ajal koduklubiga III liiga kohtumine.

Võistkonnas olid mängijad kaheksast klubist. Meie suurim täht oli kahtlemata Tallinna FC Levadia ründaja Rimo Hunt.

Jalgpallimurul näitasid aga kõik poisid kodupublikule head taset ja veenvalt oldi sel aastal Saaremaast üle. Vastane alistati 5:1.

Väravad lõid Rasmus Munskind (2), Rimo Hunt (1), Kristo Enn (1), Mark Kolosov (1).


Eesti meistrivõistluste kolmanda liiga läänetsoonis hakkavad kätte jõudma otsustavad mängud. Turniiril on mängitud 17 kohtumist, tabel lüüakse lukku viie viimase mänguga.

Tabel näitab aga meile seda, et eest on rebinud viis meeskonda. Just nemad selgitavad otse II liigasse pääseja ja ka teise koha omaniku, kes alustab tõotatud maale pääsemiseks üleminekumänge.

Kaks Läänemaa klubi on just selle viie meeskonna hulgas. Paremal positsioonil on hetkel Lihula JK, kes hoidmas 36 punktiga tabelis kolmandat positsiooni. Viimati võideti koduväljakul Raiko Söötmaa (1) ja Madis Sibula (2) väravatest üliolulises kohtumises JK Kernu Kadakat 3:1.

Läänemaa JK Haapsalu pidi aga koduväljakul alla vanduma tabeliliidrile Pärnu JK Poseidonile 1:2. Läänemaa JK värava autoriks oli selle liiga suurim väravakütt Andres Dobõšev-Proosväli. Võistkond paikneb 31 punktiga tabeli viiendal real.

Ees on ootamas viis viimast vooru. Kõigil esimesel viiel klubil on ka mõistagi iga punkt oluline.

Paremas positsioonis on ehk tabeliliider Pärnu JK Poseidon, kel hetkel koos 40 punkti. Neid ootab ees koguni kolm kodumängu. Võidupunktid saavad nad aga mänguta meistrivõistlusest kõrvaldatud JK Pakrilt. Esiviisiku meeskondadega on ees kohtumised Lihula JK ja Kärdla JK-ga.

Teise koha omanik Tallinna FC Castovanni Eagles, kel tabelis 39 punkti, kohtub esiviisiku meeskondadest Lihula JK ja Kärdla JK-ga. Ka pealinna meestel on kodumänge ees kolm.

Lihula Jalgpalliklubi, kes tabelis hetkel 36 punktiga kolmas, tuleb aga keskmisest raskem hooaja lõpp. Head hooaega tegeval Lihulal on kodumänge veel ainult kaks. Ja kokku kolm kohtumist tuleb pidada tabeli esiviisiku klubidega. Nii tuleb heidelda FC Castovanni Eaglesi, Pärnu JK Poseidoni kui ka võõrsil Läänemaa JK Haapsaluga. Võib juhtuda, et just kahe meie maakonna klubi viimane hooaja omavaheline mäng võib liigas palju otsustada.

Kärdla JK, kes liigas hetkel 32 punktiga neljas, peab samuti valvel olema. Ees on ootamas mängud tabeli kahe esimese Poseidoni ja Castovanni Eaglesiga. Koduväljakul saavad nad sel hooajal mängida veel kahel korral.

Läänemaa JK Haapsalu, kes praegu 31 punktiga tabeli viies, peab gaasi põhja vajutama, et kohta parandada. Võimalus selleks on. Kindlustatud on kolm punkti eemaldatud Pakrilt ja tabeli esiviisikust mängida vaid viimases voorus Lihula JK vastu.


Neljanda liiga Põhja/Lääne tsoonis on terve hooaja liider olnud Haapsalu Jalgpalliklubi. Kui klubi suudab hooaja lõpus liigavõitu tähistada, võib juhtuda, et III liigas on 2018. aastal kaks Haapsalu klubi. See saaks olema muidugi huvitav.

Siiski on ka neljandas liigas hooaja lõpuni astuda viis pikka sammu. Haapsalu JK juhib hetkel 31 punktiga. Viimati võideti võõrsil FC Toompea 3:0.

Liidreid luurab kahe punkti kauguselt Tallinna FC Soccernet. Kolmas on tabelis Kohila JK Püsivus 26 punktiga. Tabeliliider Haapsalu JK-l on ka liiga resultatiivseim rünnak – 13 mänguga on löödud 49 väravat. Samuti on meeskonnal parim kaitse – endale on lastud 18 väravat.

Ka väravaküttide esireas leiame Haapsalu JK jalgpallureid. Liiga paremuselt teine mees on Dmitri Andrejev, kellel kirjas hetkel 16 väravat. Rivo Reinsalu paikneb viiendal real kaheksa väravaga.

Jalgpallisügis tõotab tulla väga huvitav.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.