Läänlased on oodatud märgistama Baltimaade pikimat matkarada

Oleme oma projektiga “Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia” sealmaal, et Juris Smalinskis, kelle ülesanne on luua matkateest GPX failid, jõuab matkaraja märgistamise teekonnaga 11. septembril Läänemaale.

Kutsume kõiki osalema märgistamise matkadel. Oodatud on kõik inimesed, kes tunnevad huvi matkamise, antud projekti või piirkonna vastu.

Projekti eesmärk on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni. Läti ja Eesti läänerannikule loodav matkarada saab olema ligikaudu 1100 km pikkune, hõlmates Eestis Pärnumaad, Läänemaad, Saaremaad ja Hiiumaad. Matkarada on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European Long Distance Path E9).

Matkarada tutvustab selle ääres ja läheduses asuvaid turismiobjekte ja vaatamisväärsusi tuues välja ka nendega seotud lugusid. Selle kaudu tekitatakse huvi külastada piirkonda ning pakkuda ka matkaraja läheduses asuvate ettevõtete tooteid ja teenuseid. Pikemalt saab projektist lugeda siit.

Matkaraja kulgemist saab näha siit.

Pärnumaal on matkad juba käimas ning selle kohta näeb postitusi Ranniku Matkaraja Facebooki lehel.

Ootan tagasisidet, et kes on tulemas mööda Läänemaa rannikut matkama. Kõik küsimused, mõtted ja ettepanekud on samuti oodatud.

Annika Mändla
MTÜ Läänemaa Turism juhataja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.