Apple’i uus telefon avaneb näotuvastuse peale

Apple tõi eile Californias peetud tutvustusel välja kauaoodatud iPhone X erimudeli, mille suurimateks trumpideks on suur äärest-ääreni ekraan ning võimas kaamera, vahendab Geenius.

Uuel iPhone X-il on 5,8-tolline HDR Super-Retina ekraan, mis on oma olemuselt 2436×1135 resolutsiooniga OLED-ekraan. See tähendab, et pikslid lülitatakse vajadusel välja, seega on värvid oluliselt paremad.

Kuna telefonil on äärest-ääreni ekraan, pidi Apple loobuma kodunupust, mis tähendab ka seda, enam ei ole seadmel sõrmejäljelugejat. Selle asemel on sel näotuvastust, mis kannab nime Face ID. Telefoni avamiseks tuleb ekraani vaadata, iPhone skanneerib kasutaja nägu ning kui see tuvastab, et tegemist on telefoni omanikuga, saab seadet kasutama hakata. Apple’i sõnul tunneb Face ID kasutaja ära vaatamata sellele, kas on öö või kas kasutaja on otsustanud soengut muuta või habeme kasvatada.

Telefoni ei ole aga võimalik avada juhtudel, kui kasutaja silmad on kinni. See tähendab, et keegi ei saa avada magava inimese telefoni, suunates telefoni tema näo poole.

Loe pikemalt uuest iPhone’ist Geeniusest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.