Haapsalus toimub Eesti esimene Asukohavabaduse konverents

Anni Oja.

Sel reedel, 22. septembril toimub Haapsalu kultuurikeskuses Asukohavabaduse konverents, kus esinevad üheksa eri valdkonna asjatundjat, kelle tegevus ei ole seotud nende geograafilise asukohaga.

Konverentsi eesmärk on jagada infot ja kogemusi, et aidata igaühel, kes seda soovib, saada iseenda aja ja ruumi peremeheks.

“Asukohavabaduse konverentsi korraldamise idee sai alguse veendumusest, et maailm vajab rohkem inimesi, kes teevad oma tööd armastusega ja elavad elu, millest pole vaja puhkust võtta,” kirjeldas Anni Oja, konverentsi üks idee algatajatest, kes on ühtlasi JCI Haapsalu koja selle aasta president.

Üks konverentsi esinejatest, Matthieu Bats on öelnud: “Ära ütle, et miski on võimatu. Mitte miski pole võimatu. Igal asjal on lihtsalt oma takistused – kas see on kallis? Kas see nõuab palju aega? Kas selleks on vaja midagi uut õppida? Küsimus on lihtsalt jõupingutustes, mida selle asja võimalikuks tegemine nõuab.”

Kõik on võimalik

Anni Oja leiab, et maailm oleks parem paik, kui igaüks saaks ise valida, kust ja millist tööd teha. “Olen veendunud, et tänases maailmas on see võimalus igaühe jaoks olemas. Võib-olla tuleb selleks natuke riskida, võib-olla oma uskumusi ümber hinnata – ent see on võimalik,” ütles ta.

Miks Haapsalus? Idee sai alguse arusaamast, et Haapsalu-suguses väikelinnas on küll suurepärane elukvaliteet, kuid aktiivsed noored lahkuvad siit huvipakkuvate töövõimaluste puudumise tõttu. Samas on praeguses võrgupõhises maailmas väga palju võimalusi oma karjääri või ettevõtte ülesehitamiseks ükskõik millisest maailma otsast, kus internetiühendus olemas.

Ühtlasi on asukohavabaduse pakkumine suurepärane konkurentsieelis firmadele, kes oskavad seda ära kasutada – see on hea viis andekaid tegijaid ligi meelitada.

“Seejärel tegin läbi kõik vead, millest nad oma koolitusel ei rääkinud. See oli jah päris kohutav tunne, olin juba kümneid tuhandeid alla pannud ja ei midagi, ainult usk iseendasse oli veel alles.” – Viktor Villand.

“See on meie jaoks esimene kord esineda inimestele, keda me ei tunne ning kes ei tunne meid, ning see paneb meid päris korraliku surve alla.” – Matthieu Bats ja Fadhel Messadier

Asukohavaba konverentsi

PÄEVAKAVA

10.00-10.30 Hommikukohv, avamine
10.30-11.00 Anni Oja: “5 sammu asukohavabaduseni: kuidas töötada, varbad soojas rannaliivas?”
11.00-11.30 Kristi Märk: “10 aastat ja 6 elukohariiki – asukohavabadus kui elustiil”
11.30-12.30 Viktor Villand: “Kahe ja poole aastaga nullist 1,000,000 dollarini kuus läbi Amazoni”
12.30-13.30 Tarmo Virki: “Kuidas töötada Barcelonas, Londonis, Berliinis, Viinis ja Helsinigis, elades ise Saaremaal?”
13.30-14.30 LÕUNA
14.30-15.30 Maarit Vabrit-Raadla ja Katri Rohesalu: “Paindlikkus töös ja asukohavabadus: võimalus või juba vajadus?”
15.30-16.45 Matthieu Bats ja Fadel Messadier: “Location-free international teambuilding: challenges and advantages”
16.45-17.30 Tanel Raud: “Väike-ettevõtja asukohavabadusest Hinnavaatlus.ee kogemuste näitel”
17.30 Lõpukohv

Konverentsi osalustasu on 59 eurot (sisaldab lõunasööki ja kahte kohvipausi).”Kuna soovime, et konverents jõuaks võimalikult paljudeni, on korraga kaks või rohkem piletit ostes ühe pileti hind 33 eurot,” ütles Anni Oja.

Registreerimine ja piletiinfo SIIT.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.