Lihulas algas Matsalu loodusfilmide festival

20.-24. septembril toimub Lihulas juba 15. Matsalu loodusfilmide festival. Iga aastaga populaarsemaks muutuval festivalil linastub tänavu ligi 100 loodusfilmi kõikjalt maailmast.

Tänu Hooandja keskkonnas kogutud toetusele on kõik filmid sel aastal kooliõpilastele tasuta.

Kuigi filmiseansid algasid juba kolmapäeva hommikust, on pidulik avamine täna kell 18 Lihula kultuurimaja teatrisaalis koos avafilmi “Süüdi, mina?” linastusega. Tegu on Norra filmiga, mille autor püüab välja selgitada kui suur on tema, kui tavainimese süü globaalsetes keskkonnaprobleemides läbi oma ökoloogilise jalajälje.

Festivali meeskond on proovinud ka välja arvutada, kui suur on ühe filmifestivali ökoloogiline jalajälg. Festivali peakorraldaja Silvia Lotmani sõnul on tulemused oodatavad.

“Kõige suurema osakaalu annab kindlasti reisimine ning eelkõige rahvusvaheliste külaliste toomine Lihulasse,” ütles Lotman. “Samas ei peaks me kindlasti vaatama oma ökoloogilist jalajäljge kui lihtsalt midagi, milles me süüdi oleme, vaid kasutama seda mõtlemiseks kuidas asju paremaks teha. Igaüks saab muidugi oma arvamuse globaalsete teemade üle luua ise, tulles festivalile ning vaadates mitmeid erinevatest vaatepunktidest loodud filme, mis neid käsitlevad.”

Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele on festivalile oodatud ka loodusfotograafid ning loodusfotohuvilised. Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning kõigil festivali külastajatel on võimalus osaleda fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi.

Festivali eesmärk on tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ja nende loojaid ning edendada loodusfilmide levikut. Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist.

Festival koosneb võistlusprogrammist, lisaprogrammidest, koolinoortele suunatud loodusharidusprogrammist, loodusfoto- ja kunstinäitustest, fotoprogrammist, seminaridest, töötubadest, meistriklassidest ja paljust veel.

MAFFil linastub sadakond uut loodusfilmi üle maailma, millest veerandsada osaleb rahvusvahelises võistlusprogrammis. Filmid võistlevad kahes kategoorias: “Loodus” ning “Inimene ja loodus”. Matsalu loodusfilmide festivali programm on üleval ka festivali kodulehel.

Filmiseansid on Lihula kultuurikeskuses. Lisaks Lihulale saab valikut festivalifilmidest näha ka Haapsalus Iloni imedemaal ning Pürksi kultuurimajas. Fotoprogrammi üritused toimuvad Lihula mõisas.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.