Priit Mäeorg ja Rasmus Munskind aitasid Eesti rannakoondise Euroliiga B-finaali

F: Eesti rannajalgpalli koondis / Facebook

Itaalias möödunud nädalal lõppenud rannajalgpalli Euroliiga B-divisjoni finaalturniiril tegi hea etteaste Eesti rannajalgpallikoondis. Julgelt võib öelda, et suur, vaat et otsustav roll oli selles kahel Läänemaa mehel.

Palivere mees, oma isa Väino Munskindi käe all jalgpallitreeningutega alustanud Rasmus Munskind tegi oma elu parima ja ka resultatiivseima turniiri Eesti koondise eest.

Kõmsilt pärit ja Virtsus jalgpalluriteed alustanud Priit Mäeorg lõpetas Euroliiga turniiriga aga juba kuuenda koondisesuve.

Meie mõlemad rannajalgpallurid näitasid kvaliteetset ja kõrgetasemelist mängu. Peaaegu kõigis kohtumistes alustasid nad kahekesi ka algkoosseisus.

Turniiri alustati 4:2 võiduga Bulgaaria üle. Kohe esimeses kohtumises oli resultatiivne Rasmus Munskind. Võit saavutati ka alagrupi teises kohtumises, kus vastaseks kahe aasta taguse finaalturniiri finaalivastane Rumeenia.

Kui tolles unustamatus Pärnus toimunud finaalkohtumises tuli rumeenlastele penaltiseerias alla jääda, siis nüüd võeti ilus revanš. Mäng võideti tulemusega 5:2 ja taas oli täpne Rasmus Munskind.

Alagrupi viimases kohtumises mängiti B-divisjoni finaalipääsu pileti eest tugeva Kreekaga. Ka siin lahkus Eesti koondis platsilt võitjana. Kreeka alistati 2:1 ja selles mängus andis mõlemad väravasöödud Priit Mäeorg.

Edukas alagrupiturniir tähendas Euroliiga B-divisjoni finaali, kus vastaseks tugev Türgi. Finaalis sai Türgi aga ootamatult kiirelt 4:0 ette. Eesti koondisel õnnestus veel kolmandal kolmandikul kaks väravat tagasi lüüa, kuid mängu päästa ei õnnestunud.

Võit Türgi üle oleks Eesti rannakoondise tulevaks aastaks viinud Euroopa 12 parema rannajalgpalli riigi hulka.

Priit Mäeorg: “Jääb ikka kripeldama. Kuigi üldiselt mängisime hästi ja maksimaalselt. 0:4 on keeruline vahe, oleks poole väiksem, sealt oleks võimalik tagasi tulla. Koondises on paar head uut poissi. Saame ehk talvised treeningtingimused paremaks. Usun kindlalt, et B-divisjoni võit ei ole nii ulmeline. Oleme kaks korda sellele lähedal olnud.”

Koondise peatreener Rando Rand kinnitas, et välja mängiti sellest valikust maksimaalne tulemus. Treener kiitis ka suurt meeskonnavaimu.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.