Läänemaa ühisgümnaasium võitis 10.-12. klasside jalgpalliturniiri

Gümnaasiumide võitja Läänemaa ühisgümnaasiumi I võistkond. F: Aavo Tomingas

Haapsalu kunstmuruväljakul peetud Läänemaa Koolispordi Liidu 10.-12. klasside jalgpallimeistrivõistlustel osales viis võistkonda. Taas oli selle võistluse parim kool Läänemaa ühisgümnaasium.

Hõbemedalid said kaela Haapsalu kutsehariduskeskuse jalgpallurid ja pronksi teenis võitjakooli teine võistkond. Järgnesid Lihula gümnaasium ja Noarootsi gümnaasium.

Võitjameeskond mängis koosseisus: Kristo Enn, Siim Pikkaro, Artur Matto, Karel Saarkopli, Karmo Einmann, Morten Saar, Siim Suitsberg, Joosep Altmets, Sten Mark Alberg. Treener on Aavo Tomingas.

Selle õppeaasta gümnaasiumide jalgpalliturniir oli üks läbi aegade kõige huvitavamaid. Peakohtunik Aavo Tomingas kiitis võistkondade ühtlast taset ja mängijate head meisterlikkust. “Ükski kool ei jäänud võiduta, kõik kaotasid punkte ja esikolmikusse oli võimalus tõusta kõigil viiel võistkonnal,” lausus Tomingas.

Temaga tuleb nõustuda, sest kui heita pilk koolide koosseisudele, siis leiab igast osalenud võistkonnast kaua aega jalgpalliga tegelenud noorsportlasi. Mitu kooli võistkonda olid aga komplekteeritud ligi sajaprotsendiliselt tegevjalgpalluritest. Näiteks võitjakool Läänemaa ühisgümnaasium mängis koolide meistrivõistlustel põhimõtteliselt sama koosseisuga, keda võiks näha ka Eesti meistrivõistluste III liigas, või platsil olid mängijad, kes veel nädal tagasi võtsid Haapsalu staadionil mõõtu valitsevalt Eesti meistrilt Tallinna FC I-lt.

Hõbemedali teeninud kutsehariduskeskuse kooseisus tegid samuti kaasa eri liigades mängivad noored jalgpallurid.

Kolmanda koha saanud Läänemaa ühisgümnaasiumi teises võistkonnas mängisid paljud Eesti U17 Eliitliigas ja Läänemaa Jalgpalliklubis mängivad jalgpallurid.

Lihula gümnaasiumi eest mängis poisse, kes Eesti meistrivõistlustel esindavad kas Lihula JK meeste III liigas või Pärnu JK Vaprust U15 Esiliigas. Noarootsi gümnaasiumis eest olid väljakul näiteks Keila JK-d esindanud jalgpallurid.

Gümnaasiumide turniir oli kolmas sügisene Läänemaa Koolispordi Liidu jalgpalliturniir. Esimese poolaasta õueturniirid on seega peetud. Kõik kolm turniiri andsid ka eri võitja. Tütarlaste 6.-9. klasside arvestuses võitis Taebla kool, sama vanade poiste turniiri Lihula gümnaasium ja gümnaasiumide hulgas nüüd Läänemaa ühisgümnaasium.

Edasi esindavad mitu meie maakonna kooli Läänemaad Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste finaalturniiridel.

Viljandis toimub 5. oktoobril tütarlaste põhikoolide Meistriliiga finaal. Osaleb Taebla kool.

Valtus on 10. oktoobril poiste põhikoolide Meistriliiga finaal. Osaleb Lihula gümnaasium.

Paides peetakse 12. oktoobril poiste gümnaasiumide Rahvaliiga finaal. Õigus osaleda on Noarootsi gümnaasiumil.

Meistriliiga on võistlus, millest võtavad osa koolinoored, kes omavad jalgpallurilitsentsi. Rahvaliiga aga on võistlus, kus mängida tohivad ainult ilma litsentsita koolinoored.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.