Heategevuslik Tahtejõu tuur tuleb Läänemaale ja saartele

Juba neljandat aastat aset leidev heategevuslik rattaaktsioon Tahtejõu tuur võtab sel reedel ette ligi 700 kilomeetrise rattaretke pealinnast Hiiumaale ja Saaremaale, külastades teel ka Lääne- ja Raplamaad.

Tahtejõu tuuri idee autori Priit Salumäe sõnul hangitakse heategevusliku aktsiooni abil käsiratas Afganistanis jalad kaotanud kaitseväelasele Janno Lepikule.

Janno Lepik esindab Eestit Suurbritannia prints Harry poolt ellu kutsutud vigastatud sõdurite spordivõistlustel Invictus Games, kus talle on tänaseks kaela riputatud juba kaks kuldmedalit. Kui sel aastal võistleb Lepik veel rendirattaga, siis järgmisteks võistlusteks soovib ta treenida isikliku käsirattaga.

“Rattaostu fondi kantakse nii heategevuslikul rattatuuril osalenute osavõtutasu kui ka kõik Tahtejõutuuri veebilehe kaudu tehtud annetused – mida rohkem annetusi kogutakse, seda parema ratta Janno saab ning seda võimsam saab olema tema sooritus järgmistel Võitmatute spordimängudel,” kinnitas Salumäe ja kutsus kõiki soovijaid võimaluste piires aktsioonile hoogu andma.

Janno Lepik on Kotkaristi teenetemärgiga autasustatud kaitseväelane, kes teenis NATO missioonil Afganistanis. 2012. aasta jaanuaris astus Janno isevalmistatud lõhkekehale, mille tagajärjel jäi mees ilma mõlemast jalast.

Janno Lepik on kogu elu aktiivselt spordiga tegelenud – ta on tulnud Kreeka-Rooma maadluses viiel korral eri vanuseklassides Eesti meistriks ning on korduvalt esindanud Eestit tiitlivõistlustel. Kahel korral on ta pälvinud ka Põhjamaade meistrivõistlustel hõbemedali.

“Tahtejõu tuur aitab inimesi, kes on jäänud truuks sportlikule eluviisile vaatamata sellele, et nende liikumisvõime on piiratud. Janno tahtejõud on suureks eeskujuks meile kõigile, ta treenib hoolega mitu korda nädalas ning püüdleb jätkuvalt paremate tulemuste poole,” rääkis Salumäe.

Tahtejõu tuur viib sel aastal 40 ratturit 691-kilomeetrisele rattaretkele, mis algab Tallinnas ning teeb tiiru nii Hiiumaal kui ka Saaremaal, pärast mida kulgeb tagasi mandrile Tallinna suunas. Täpsema tuuri marsruudiga on võimalik tutvuda siin.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.