Järgnevatel aastatel pääseb kaitseväkke teenima varasemast rohkem naisi

Kaitseminister Jüri Luik allkirjastas määruse eelnõu, millega järgmistel aastatel pääseb aega teenima varasemast märksa enam naisi, ühtlasi avatakse neile kõik väeosad.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul suurendatakse eelnõuga ajateenistusse tulevate naiste hulka, sest vabatahtlikena on neil senisest suuremad võimalused valida endale sobiv väeosa.

„Eesmärk on laiendada võimalusi naiste kaasamiseks kaitseväeteenistusse ning võimaldada neil ajateenistus läbida samades struktuuriüksustes, mis meessoost kutsealustel,“ ütles Luik.

Tuleval aastal saavad ajateenistusse asuda kuni 108 õrnema sugupoole esindajat.

Maksimaalselt on võimalik ülejärgmisel aastal naisi ajateenistusse võtta 1. jalaväebrigaadi 39, 2. jalaväebrigaadi 29, Luurekeskusesse 2, Mereväe laevastikku 4, Staabi- ja sidepataljoni 7, Sõjaväepolitseisse 15 ning Toetuse väejuhatusse 12.

Alates 2013. aastast, mil ajateenistus naistele võimalikuks sai, on aega teenivate naiste arv kahekordistunud – 2013. aastal oli neid 15 ning 2016. aastal 33. Käesoleval aastal saavad aega teenida kuni 91 naist ning teenistusse on asunud neid juba 27.

Juhul, kui 2019. aastal soovivad kaitseväe kohustuse võtta enam 108 naist, võimaldatakse töökorralduslike meetmetega ajateenistusse asuda ka planeeritust suuremal hulgal.

Lõplik järgmistel aastatel ajateenistusse astuvate naiste arv sõltub siiski teenistusest huvituvate naiste hulgast. Kaitseväekohustuse võtnud naistele jäävad kehtima samad õigused ja kohustused, mis meestele.

Ülejärgmisel aastal planeeritav kutsealuste arv on 3200.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.