Haapsalus annab kontserdi Taani Roskilde Studiekor

Roskilde Studiekor

Roskilde Studiekor ja Haapsalu Kammerkoor annavad pühapäeval, 15. oktoobril kell 16 Haapsalu toomkirikus kontserdi pealkirjaga „Põhjamaised tundetoonid“.

Esitamisele tuleb 20. sajandi põhjamaa heliloojate loodud muusika. Kuulata saab Carl Nielseni, P.E. Lange-Mülleri, Ola Gjeilo, Arvo Pärdi jt heliloojate loomingut.

Roskilde Studiekor on segakoor, mille koosseisu kuulub 29 ambitsioonikat amatöörlauljat. Koor asutati 1980. aastal, kui juhusliku katsetuse raames sobitati kokku Roskilde katedraali koor ja kohalikud keskkooliõpilased.

Sellest ajast saadik on intensiivselt töötatud kõla optimeerimise, muusika dünaamika ja sõnade hääldusega. Koor püüdleb igal esinemisel harmoonilise ja sujuva muusikakogemuse poole.

Koori repertuaari kuulub lai valik klassikalist, põhjamaist ja kaasaegset muusikat. Peamiselt lauldakse a cappella muusikat, kuid aeg-ajalt tehakse koostööd ka professionaalsete instrumentalistidega.

Roskilde Studiekori dirigent on Anne-Terese Sales, kellel on Taani rahvusliku muusikaakadeemia koorijuhtimise magistrikraad. Lisaks Roskilde Studiekori juhatamisele on ta ka kammerkoori Laetitia Musica dirigent ja Kopenhaageni Esaja kiriku koorikooli juhataja.

Anne-Terese osales 2014. aastal Syng Sydfyni dirigentide konkursil, kus ta pääses finaali ja valiti publiku lemmikuks.

Tulge kuulama, sissepääs tasuta.

Rohkem infot www.roskilde-studiekor.dk

Anneli Rasu
Haapsalu Kammerkoori president

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.