Läänlastele avaneb piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme teine voor

Virtsu ettevõtlusala. F: Arhitektuuribüroo DAGOpen

Tuleval esmaspäeval, 9. oktoobril avaneb läänlaste jaoks piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) meetme 2. voor, mis on avatud kuni 31. jaanuarini 2018. Läänemaa vooru eelarve on 2 412 933,04 eurot.

Teiseks taotlusvooruks on Lääne maavalitsus ettevalmistanud tegevuskava, mille kohaselt osaleb voorus kaheksa objekti. Teise vooru maakondlik pingerida kinnitati arenduskoja koosolekul selle aasta jaanuaris.

Maakonna tasandil on eesmärgiks tasakaalustada teenindussektorit tootmissektori arendamisega. Tööstusaladele loodavad töökohad on aastaringsed ning seega on tööstusalade arendamine maakonna esimene prioriteet.

Maakondlik pingerida näitab maakonna eelistust ning on abiks EASi hindamiskomisjonile, kes saavad võrdse kaaluga projektide puhul lähtuda maakondlikust huvist.

Läänemaa investeeringuobjektid
1. Virtsu ettevõtlusala
2. Kirimäe tööstusala
3. Uuemõisa tööstusala
4. Piirimäe tööstusala
5. Haapsalu holmide tööstusala
6. Palivere tööstusala
7. Lihula mõisakompleksi ja linnusemäe külastus- ja kompetentsikeskus
8. Esimeses voorus läbis hindamise Taebla tootmisala projekt.

PKT perioodi 2014-2020 investeeringute toetuste eelarve jaotuse kehtestamisel eraldati Lääne maakonnale toetust 5 599 374 eurot. Esimeses taotlusvoorus eraldati sellest 3 186 440,96 eurot Haapsalu piiskopilinnuse külastuskeskuse väljaarendamiseks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.