HEIKKI SOOL: Haapsalu – superlinn spordiks ja kultuuriks

Heikki Sool.

Mul oli au ja rõõm olla neli aastat Haapsalu linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees. Komisjoni, mille pädevuses on linna haridus- ja kultuuriasutuste (sh koolieelsed lasteasutused, alg- ja põhikoolid, huvikoolid, raamatukogud, muuseumid, kultuurimälestised ja -autonoomia, meedia ja trükised, religioon, turism, sport, välissuhted) tegevuste koordineerimine.

Komisjoni, kelle vastutusala tarbis linna 11,5 miljoni eurosest eelarvest üle poole. Komisjoni, mis tundis muret, et laste- ja noortesõbralik linn Haapsalu seda ka oleks. Et noored ei peaks Haapsalust lahkumise põhjuseks tooma huvitegevuste harrastamiseks vajalike tingimuste puudumist.

Kahjuks on üks praeguseid linnapeakandidaate, kes on ka meie komisjoni liige, seda kõike nimetanud tilu-liluks!

Meie komisjonis on oma muredest ja tegemistest rääkimas käinud kõikide lasteaedade juhid ja koolide direktorid. Üheskoos on lahendatud mitmedki murekohad. Olete head tööd teinud ja arengut on märgata igas aias ja koolis. Suur tänu teile!

Suurimaks haridus- ja kultuurikomisjoni saavutuseks pean seda, et uus põhikool tuleb sinna, kuhu soovisime. Au ja kiitus, Anne Mahoni! See on suur julgustükk seista lõpuni oma kooli huvide eest, kuna kõik seda ei julgenud.

Haapsalu suveüritused on valdavalt intelligentsele ja haritud publikule nagu näiteks Itaalia veinipäevad, Tšaikovski päevad, Joogafestival, Augustibluus, Valge Daam ja teised, mistõttu ka politseil vähem muret, kuna kuritegevus ei suurenenud neil päevadel.

Haapsalus on üritusi igale maitsele ja mitte ainult suvel, vaid ka sügisel, talvel ja kevadel, kuid siis on enamuses suured rahvusvahelised spordivõistlused. Pigem on mureks raha, mida ei jätku kõigi ürituste külastamiseks. Kuid ka tasuta üritusi on piisavalt, kui vaid leiaks käepärase ja lihtsalt leitava keskkonna, kus kõik kirjas ka neile, kel pole arvutit.

Haridus- ja kultuurikomisjonil laabus koostöö linnavalitsusega suurepäraselt, kuna peaaegu igal koosolekul osales aselinnapea Liina Põld ja sageli ka linnapea Urmas Sukles ja aselinnapea Peeter Vikman.

Rõõm on tõdeda, et meil läheb hästi. Pole palju linnasid, kus hariduse ja kultuuri tulevik paistab nii helge kui meil. Alles meil valmis Haapsalu spordikeskuses Läänemaa Spordikooli spordihall, kus saalid vehklejatele ja lauatennisistidele.

Haapsalu kunstikooli asukohaks on nüüd äsja renoveeritud endise apteegi hoone, Haapsalu linn sai 5 miljonit uue põhikooli ehituseks (linn lisab 2 miljonit), SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid enam kui 4 miljonit pealinnuse atraktiivsemaks muutmiseks.

Uuemõisas käib kibe töö mõisahoone renoveerimisel, nurgakivi pandi Panga küla spordihoonele.

2019. aastal loodame saada raha Haapsalu linna algkooli remondiks ning uue põhikooli valmimisel teeme algust ka Haapsalu ja Ridala ühinemislepingus ettenähtud 300 000 euro kasutamisega muusikakoolile vajalike tingimuste loomiseks endise põhikooli kolmandal korrusel.

Eriline tänu komisjoni aseesimehele Ülo Kalmule!

Heikki Sool

• Haapsalu linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees
• Keskerakonna kandidaat kohalike omavalitsuste volikogude valimisel

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.