Kasari jõel läks ümber paat – 79-aastane mees uppus, päästevesti kandnud 77-aastane naine jõudis kaldale

Häirekeskus sai hädaabiteate 5. oktoobril kell 13.34. Teataja sõnul oli Lihula vallas Kloostri külas Kasari jõel läinud ümber paat kahe inimesega ja üks neist oli vees kaduma jäänud.

Sündmuskohal selgus, et paadisõidul päästevesti kandnud 77-aastane naine pääses oma jõul kaldale, vees kadunud 79-aastane mees päästevesti ei kandnud. Õnnetusest pääsenud naine anti üle kiirabile, kannatanu lubati hiljem kodusele ravile.

Päästjad Haapsalu ja Lihula päästekomandodest ning Kõmsi vabatahtlikust komandost alustasid jõel kolme paadiga otsingutöid. Kella 14.30 paiku leiti jõest kannatanute paat, kuid uppunut mitte.

Päästjad otsisid ohvrit umbes kella poole kuueni. Edasi viisid otsinguid läbi tuukrid. Veidi pärast kella seitset leiti uppunu, mitte väga kaugel paadi ümberminemise kohast, kuid sügavalt veest.

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo nõunik Piret Seire avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele ning rõhutab, et tegemist on äärmiselt traagilise sündmusega.

“Eilne õnnetus peaks meile kõigile selgelt näitama, kahjuks aga väga valusalt, et vest päästab veest ja seejuures elu. Õnnetusest pääses eluga inimene, kes kandis päästevesti. Inimest, kellel seda seljas ei olnud, meie hulgas enam ei ole,” lausus Seire.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.