Paliveres laiendatakse discgolfirada ja hakatakse lund tootma

Sel nädalal valmis Paliveres discgolfiraja laiendus ning spordihuvilistel on nüüd võimalik läbida 18 korviga 2,2-kilomeetrine rada. Lähitulevikus hangitakse veel kaks lumekahurit koos kõrgsurve- ja etteandepumpadega ning valmib puurkaev-pumbajaam.

PRIA eraldas nimetatud tegevuste teostamiseks sihtasutusele Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide halduskeskus toetust 77 555 eurot.

Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide halduskeskus esitas selle aasta märtsis kahe lumekahuri soetamiseks, discgolfiraja täiendamiseks 9 korviga ning tuleviku vajadusi ja arenguid arvestava puurkaev-pumbajaama rajamiseks Leader meetmesse 2 projektitaotluse “Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse teenuste arendamine”. Projekti kogumaksumuseks on 86 183,40 eurot, millest PRIA toetus on 77 555 eurot. Projekti esitamisele eelnes aastane mahukas töö eelarve koostamiseks ning hankijatelt pakkumuste saamiseks.

Projekti eesmärgiks on lastele, noortele ja harrastajatele suunatud teenuste parandamine, suusainventari laenutuse korraldamine ja koolinoortele suusatamise algõppe korraldamine. Kaks lumekahurit hakkavad kelgunõlvade ja suusaradade tarbeks tootma lund, mis võimaldab pakkuda Läänemaal talisporditegevust terve talveperioodi jooksul. Lume tootmine annab võimaluse ka täiendavate töökohtade loomiseks.

Discgolfi harrastajatele uusi väljakutseid ja põnevaid elamusi pakkuva raja ehitamine annab võimaluse taotleda Palivere discgolfi rajale kõrgemat kategooriat ning loob eeldused üle-eestiliste võistluste korraldamiseks ning suurema hulga huviliste teenindamiseks.

Valmiv puurkaev-pumbamaja võimaldab varustada kavandatavat teenindushoonet ning läbiviidavaid üritusi joogi-, pesu- ja majandusveega.

Projekti on 12 500 euroga toetanud ka SA Eesti Terviserajad. Lääne maavalitsus finatseeris arendustegevuse taotamise programmist discgolfipargi projekteermistöid 900 euroga. Lääne-Nigula vallavalitsus toetab Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide halduskeskuse tegevust 12 000 euroga aastas.

Discgolfiraja laiendamistööd pole seganud samal ajal spordiürituste korraldamist. Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse liikumisradadel peeti kelgukoerte karikavõistlus, Kullamaa rattamaraton 68-kilomeetrisel rajal, Läänemaa meistrivõistlused discgolfis.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.