VALIMISLUBADUSED / ALEKSANDER JOONASING: Inimese huvid mõjutavad otseselt tema elu ja iseloomu

Aleksander Joonasing.

Aleksander Joonasing
HARI kandidaat nr 108


Minus tekitab muret suur arv lapsi meie tänavatel, kes trikitavad tõukeratastega, BMX-i ratastega, ruladega jms vahenditega ehk tegelevad ekstreemspordiga. Usun, et siinkohal ei pea uuesti välja tooma Paralepa rulapargi miinuseid, vaid tuletaks pigem meelde häid aegu siserulapargist, mis asus 5-6 aastat tagasi endise PKC Eesti AS-i tehase (Tööstuse 9) taga suures angaaris.

Sealsed tingimused olid kõigile sobilikud, sellel oli palju külastajaid ja seal toimusid ka üritused. Rulapargi ülalpidamis- ja juhendamiskulud olid aga liiga kõrged ning lõpuks viidi kõik atraktsioonid Paralepa rulaparki tagasi.

Kuna olen ise heal tasemel rulluiskudel trikitaja, tean, kui palju vigastusi võib tekkida, kui kukkumise harjutamiseks pole õiget platvormi. Lisaks õigete tingimuste puudumisele vaatavad lapsed tänu kiirele tehnoloogia arengule internetis ka välismaa täiskasvanud tänavasportlaste filmitud klippe.

Suurem osa neist tegelevad aga keelatud asjadega, sh propageerivad suitsetamist ja mõned ka alkoholi. Selline eeskuju kasvatab lastes ebaviisakust ja ükskõikset suhtumist.

Olen täiesti selle poolt, et Kuuse 1 hoonesse rulapark luua, kuna see annab teistest linnadest tegijatele, keda on palju, võimaluse tulla siia meie noori juhendama. Usun, et ka Haapsalus leidub palju tublisid inimesi, kes oleksid huvitatud sellises projektis osalemisest.

Sealses hoones planeeritav loome- ja vabaajakeskus on parim lahendus laste ja noorte ning miks mitte ka täiskasvanute ja eakate huvitegevuse mitmekesistamiseks ja arendamiseks.

Seda, kui palju on Haapsalu linnavalitsus toetanud sporti, tõestavad sportlaste saavutused ja spordibaaside ning klubide kiire areng. Lisaks organiseeritud sporditegevusele on aeg tagada Haapsalus turvaline jalgrattaliiklus ning korrastada spordiväljakud ja laste mänguväljakud. Terves kehas terve vaim!

HARI valimisliit toetab ja mitmekesistab enesetäiustamise võimalusi ühinenud Haapsalu noortele.

Minust:
* Taekwondo ITF Euroopa ja maailmameistrivõistluste medalist.
* Eesti Taekwondo Liidu treener ja MTÜ Katleri Taekwondo Klubi Haapsalu asutaja.
* 21-aastasena oman musta vööd ja viieaastast treenerina töötamise kogemust.
* Tänaseks võidavad minu juhendamisel Läänemaa taekwondo harrastajad pidevalt medaleid rahvusvahelistel võistlustel.
* Haapsalu Avatud Noortekeskuse (Kastani 7) ümarlaua esiliige.
* MTÜ Bereginja ja MTÜ Bõliina aktiivne mentor.


Läänlane avaldab soovi korral kõigi valimistel kandideerijate arvamusavaldusi ja valimislubadusi tasuta.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.