Päästjad käisid eile Läänemaal abis kahes paigas

9. oktoobril kell 15.22 sai häirekeskus teate, et Lääne-Nigula vallas Uugla külas on kortermaja korteris tunda vingulõhna. Teataja sõnul tegi naaber pliidi alla tuld, kuid teadaolevalt on küttesüsteemid puhastamata. Päästjad selgitasid korterielanikule, et tuld ei tohi pliidi alla teha enne, kui pole korstnapühkija käinud.

9. oktoobril kella 23 paiku käisid päästjad eemaldamas sõiduteele kukkunud puu Kullamaa vallas Üdruma külas.

Raplamaa

9. oktoobril kella 20 paiku käisid päästjad Märjamaa vallas Sipa külas ning eemaldasid teele kukkunud puu.

9. oktoobril kell 14.58 teatati häirekeskusele korstnapõlengust Raplas Nurmenuku tänaval. Päästjate saabudes selgus, et küttekeha oli viimati kasutatud eelmisel päeval, kuid korsten süttis tunduvalt hiljem. Enne korstnapühkija külastust ahju kasutada ei tohi.

Pärnumaa

10. oktoobril kell 2.31 teatati häirekeskusele prügikasti põlemisest Endla teatri taga. Päästjad kustutasid metallist prügikasti.

9. oktoobril kell 21.10 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Lao tänaval. Teataja sõnul põlesid laohoone seina ääres alused ning tuld oli võtnud ka hoonesein. Päästjate saabudes selgus, et lao ukse ees põles umbes 20 euroalust ning tuld oli võtnud 3×3 meetri suurune uks. Põlengu kustutamiseks eemaldati alused ukse eest. Tulekahju kustutati kell 21.54. Ruumid ventileeriti.

Järvamaa

10. oktoobril kell 2.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Ambla vallas Jõgisoo külas. Teataja sõnul põles viljahoidlaga kokku ehitatud kuivati. Esialgsetel andmetel hoiti seal vilja ligikaudu 400 tonni ulatuses. Sündmusele reageerisid Tapa, Aravete, Koeru, Väike-Maarja, Järva-Jaani, Vajangu, Tamsalu ja Rakvere päästjad koos erineva tehnikaga. Sündmuse tegi päästjate jaoks keeruliseks põlengu kõrge temperatuur, mistõttu kustutustööde käigus ka üks punker kokku varises. Varisemise eest varjumisel sai üks päästja seljatrauma ning kiirabi toimetas ta haiglasse. Päästja lubatakse hommikul kodusele ravile. Täiendavalt kasutati kustutustöödel korvtõstukit punkrite pealt kustutamiseks. Hommikul toimus sündmuspaigal meeskondade vahetus, hetkel tule levikule ohtu ei ole ning toimub punkrite tühjendamine, et saaks likvideerida tulepesasid.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.